„Kráječ“ na vejce umí víc než jen dělat kolečka z vajec. Využít se dá i na houby či jahody

Kráječ na vejce má doma každý. Zkuste ho použít jiným způsobem než obvykle, určitě budete překvapení jeho všestranným využitím.

i Zdroj fotografie: cyclonebill / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Správná hospodyňka si umí poradit za každé situace a využít beze zbytku potenciál každé věci, která se jí dostane do ruky. Ať už se jedná jen o starý květináč, nebo právě o kráječ na vajíčka. Jste si jistí, že ho využíváte naplno a že jiná možnost než krájet s ním vajíčka není? Tak to jste na omylu. Nakrájet s ním můžete téměř cokoliv, od vajíčka až po jahody.  

Nakrájejte kráječem na vajíčka jahody 

Pomocí obyčejného kráječe na vajíčka můžete nakrájet i jahody nebo houby. Jednoduše je vložte do otvoru na vajíčka a nakrájejte je na pravidelné plátky. Takto nakrájené jahody jsou výborné například do ovocného salátu nebo jen tak k zobání v horkém letním odpoledni na slunné terase. Na plátky nakrájené houby pak budou výborné do omáčky nebo ke konzervaci do sklenic.  

Bez kreditky už se do krájení nepouštím. Kuchyňský hack mi doporučila moje kamarádka

Hlavní výhodou je rychlost, s jakou budou potraviny nakrájené, a pravidelnost plátků, které se dají využít k dalším účelům. Máte rádi pizzu s olivami? Tak přesně pro vás je tento nápad určený. I olivy můžete jednoduše naporcovat pomocí kráječe na vajíčka. Výsledkem budou nadrobno nakrájené olivy, které se na vaší domácí pizze budou báječně vyjímat.  

Pochlubte se přátelům neotřelým řešením problému 

Kráječ na vajíčka můžete využít ke krájení každé zeleniny nebo ovoce, jež se vyznačuje měkčí strukturou. Dá se říct, že i měkčí uzenina se dá tímto způsobem nakrájet opravdu ostrým kráječem na vajíčka na pravidelné plátky. S jedním kráječem na vajíčka tak můžete vytvořit obložený talíř, na který naservírujete vše, co máte rádi, s minimem špinavého nádobí. Navíc ušetříte desítky minut svého času. Obložený talíř je pak výborný na různé oslavy a rauty či jen tak k večeři nebo snídani pro celou rodinu.  

Určitě se inovativním využitím obyčejného kráječe pochlubte svým přátelům a známým. Zaručeně pak sklidíte zasloužený obdiv, jelikož neobvyklé využití obyčejných věcí je stále populárnější. Je totiž šetrné nejen k přírodě, ale i k peněžence. Možná se vám vaši přátelé zase pochlubí s jiným neotřelým způsobem využití běžných domácích pomůcek.  

Jak často používáte kráječ na vajíčka?

Zdroj: YouTube
Diskuze Vstoupit do diskuze
131 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články