Zkuste nasypat jedlou sodu do odpadkového koše | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Přírodní deodorant pro váš koš: Stačí smíchat ingredience, které máte jistě doma – už žádné zapáchající odpadky

Přírodní deodorant pro váš koš: Stačí smíchat ingredience, které máte jistě doma – už žádné zapáchající odpadky

Pokud vás trápí, že z vašeho odpadkového koše vychází nepříjemný zápach, můžete použít jednu naprosto základní ingredienci, kterou máte doma.

jedla soda odpadkovy kos
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Jedlá soda už se dávno nemusí používat jen jako přísada do pečení. Už dlouhou dobu je to totiž opravdový pomocník i při úklidu. Dokonce už i babičky na ni nedaly dopustit, protože její účinky jsou naprosto perfektní. Použít ji můžete vlastně všude, od kuchyně po koupelnu, a dokonce vám pomůže i se zapáchajícím odpadkovým košem. Nevěříte? Tak to vyzkoušejte.

Něco jako přírodní deodorant

Jen málo lidí věnuje dostatečnou pozornost odpadkovému koši. A to i přes to, že je ve většině případů zdrojem zápachů v kuchyni a celkově v bytě. Pokud nechcete, aby váš odpadkový koš zapáchal jako popelnice, existuje opravdu jednoduchý trik. Ten spočívá v tom, že do něj nasypete jedlou sodu. Funguje vlastně jako přírodní deodorant. Rozhodně stojí za to tuto metodu vyzkoušet.

Co budete potřebovat

  • 3/4 hrnku jedlé sody
  • 1/2 hrnku soli
  • 1 citron
  • 10 kapek esenciálního oleje
  • 1/2 lžičky prostředku na mytí nádobí

Velmi jednoduchý způsob použití

Nejprve si smíchejte jedlou sodu a sůl. Poté ke směsi přidejte ostatní ingredience tak, aby se výsledná hmota dala dobře tvarovat. Natlačte směs do formiček, například tvořítek na led, a nechte pořádně zaschnout. Poté můžete vhodit obsah z jedné formy do odpadkového koše. Z dříve zapáchající nádoby bude nyní vycházet spíše příjemná vůně. Tuto směs můžete vhodit například i do záchodu, také to funguje.

jedla soda citron
Zdroj fotografie: Depositphotos

Další způsoby, jak se zbavit zápachu

Samozřejmě, že existuje mnohem více způsobů, jak zabránit tomu, aby z vašeho odpadkového koše vycházel zápach. Například můžete koupit voňavé sáčky do odpadkového koše, to je jedno z nejjednodušších řešení. Možná jste ale ještě neslyšeli o tom, že můžete použít i gelový čistič toalety. Ten jednoduše nalepíte do vrchní části odpadkového koše.

Další možností je nakapat pár kapek esenciálního oleje na vatový tamponek a ten dát na dno odpadkového koše. Poté už vložte klasický sáček na odpadky. Pamatujte ale na to, že tamponek musíte často vyměňovat, protože vůně z něj velmi rychle vyprchá. Takových vychytávek je opravdu hodně, takže záleží jen na vás, kterou z nich si vyberete a oblíbíte.

Jak řešíte zápach z odpadkového koše vy?

Zdroj: TheSpruce