Klasické mýdlo neslouží jen k umývání rukou. V domácnosti nalezne řadu užitečných uplatnění

Obyčejné tuhé mýdlo se najde snad v každé domácnosti. Většina z nás ho zná a používá ho jen na umývání. Pojďme se podívat, jak jinak ho ještě můžeme využít!

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Pro každého člověka (kromě chemiků) je mýdlo prostě prostředek, díky němuž se umýváme. Dnes se mýdla objevují ve velkém množství podob, forem a vůní, takže si každý z nás určitě vybere. Víte ale, že i to nejobyčejnější a nejlevnější mýdlo se může použít i k celé řadě dalších, mnohdy překvapivých, věcí? Dnes si ukážeme 9 vychytávek, jak mýdlo využít v domácnosti!

Odpuzovač nežádoucích škůdců

Nejprve musíte mýdlo rozpustit ve vodě, dokud nebude pěnit. Poté ho dejte do láhve se sprejem a nastříkejte ho výhradně na spodní stranu listů. Žádný škůdce už vám listy okusovat nebude.

iZdroj fotografie: Pexels

Na skvrny na oblečení

Každá skvrna vyžaduje jiný typ čištění, ale mýdlo je jednou z mála přísad, které pomáhají odstranit většinu z nich. Skvrnu potřete tuhým mýdlem a špinavé oblečení potom vyperte.

Kožené boty

Koupili jste si nové kožené boty, ale jsou příliš pevné a tlačí? Potom postačí boty jemně přetřít mýdlem, tímto způsobem totiž změknou a nebudou tlačit.

Tekuté mýdlo

Pokud dáváte přednost tekutému mýdlu před tuhým, nemusíte se hned tomu tuhému vyhýbat. S jeho pomocí si totiž můžete vyrobit tekuté mýdlo mnohem levněji, než byste ho koupili v obchodě. Potřebujete jen 1/4 tuhého mýdla, vodu a voňavý olej podle vlastního výběru.

iZdroj fotografie: Pexels

Čisté nehty

Předtím, než se vydáte na zahradu nebo začnete uklízet, vydrhněte si nehty mýdlem. Mýdlo, které se zachytí pod nehty, vytvoří voskovou bariéru, která zachytává nečistoty a prach. Po práci stačí troška teplé vody a mýdlo si jednoduše z nehtů smyjete.

Únik oleje v autě

Když vám uniká olej v autě, není to žádná legrace. Abyste tomu rychle zabránili, stačí vzít kousek tuhého mýdla a přetírat jím místo, kde olej kape. Mýdlo na chvíli tuto dírku utěsní. Každopádně ale nezapomeňte co nejdříve zajít k opraváři.

Styling obočí

Pomocí mýdla můžete dosáhnout požadovaného vzhledu obočí. Tento trik se používal již před více než sto lety a jeho počátek byl v Hollywoodu. Nejdůležitější je, aby mýdlo bylo bílé! Obočí si přečešte kartáčkem na obočí a potom naneste navlhčené mýdlo.

iZdroj fotografie: Pexels

Povolení prstenu na ruce

Když máte pocit, že se nějakému prstenu nechce dolů, namažte prst mýdlem a poté by měl jít krásně sundat i při běžném mytí rukou.

iZdroj fotografie: Pexels

Mlžení brýlí

Každý, kdo nosí brýle, se určitě někdy setkal s tím, že se mu zamlžily. A teď, když se nosí roušky, je to vážně peklo. Obě strany brýlí potřete namydlenými prsty a poté utřete dosucha. Brýle už se vám mlžit nebudou.

Zdroj: Spend with Pennies

Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články