Orchideje budou k nezastavení, jejich květy gigantické. Stačí vsadit na jednu obyčejnou věc, kterou má každý doma

Pokud jste i vy vášnivým milovníkem orchidejí, určitě víte, jak nepříjemné je, když vám z ničeho nic přestanou kvést. To je ale nyní minulost.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Orchidej patří mezi nejkrásnější květiny, které si můžete doma pěstovat. Mezi nejznámější druhy patří takzvaný můrovec, jehož název opravdu sedí, protože květy této orchideje skutečně připomínají křídla můry. Aby vám ale opravdu dělaly radost svým kvetením, je třeba jim zajistit tu správnou výživu. A není nutné chodit do květinářství pro různé chemické preparáty.

Bude vám stačit obyčejný česnek

Možná jste již na internetu zaznamenali, jak si někdo dělá hnojivo na orchideje z droždí. Ale tohle je na přípravu docela pracné a moc pěkně to nevoní. Ale dobré je, že kvasnice se dají skvěle nahradit právě česnekem. Na tři litry vody bude třeba pouze jeden větší stroužek. Příprava je velice jednoduchá:

  • Nejprve si převařte vodu, kterou nechte zcela vychladnout.
  • Do vody vložte česnek.
iZdroj fotografie: Depositphotos

A to je celé. Převaření je nutné zejména z toho důvodu, aby došlo k odstranění veškerých mikrobů. Zároveň se tím voda zbaví chloru, který pro rostliny představuje nebezpečí. Můžete klidně použít balenou vodu a nebudete muset nic převařovat. A do vychladlé vody jen přelistujte stroužek česneku a necháte ho 3 hodiny v klidu.

Je třeba postupovat opatrně

Po třech hodinách je třeba vodu s česnekem scedit, ale opravdu pořádně, aby se z česneku uvolnily všechny užitečné látky. Předtím, než hnojivo nastříkáte na rostliny, se ujistěte, že půda i kořeny jsou navlhčené, jinak byste ji mohli spálit. Nejprve ji zalejte, počkejte půl hodiny a přebytečnou vodu z misky vylejte. Tento postup opakujte každý týden a za chvíli budou mít vaše orchideje velké množství květů.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pouze hnojivo ale nestačí

Je možné, že máte nakoupeno to nejdražší a nejkvalitnější hnojivo, ale květy pořád nikde. Měli byste myslet i na to, že orchideje potřebují také jasné, ale ne přímé světlo, a to nejlépe denní. Měly by na něm být při nejlepším 10–15 hodin. V létě raději okna s orchidejemi částečně zastiňte, tím předejdete popálení listů.

Potřebují i správnou teplotu

V létě by teplota, ve které orchideje jsou, neměla přesahovat 20 stupňů. V zimě by ale neměla být nižší než 17 stupňů. Nejdůležitější však je, aby rozdíl teplot ve dne a v noci nepřesahoval 3 stupně. Potřebují být stále ve víceméně stejné teplotě. Kdyby tomu tak nebylo, bude rostlina ve stresu a rozhodně vám nepokvete.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak často orchideje zalévat

Dalším velkým problémem bývá přelití orchidejí. V létě je ideální rostlinu zalévat denně, ale v menších dávkách. V zimě zase nejlépe jednou za 2–3 dny. Také je tu možnost, že byste rostlinu jednou týdně dali do kbelíku s vodou a po hodině přebytečnou vodu vylili. Orchidej by také měla mít dostatečnou vlhkost vzduchu.

Také doma pěstujete orchideje?

Zdroj: GardeningKnowHow

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Srovnání menstruačních pomůcek – co říkají gynekologové?
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Za staré telefony jsou sběratelé ochotni zaplatit majlant. Motorola má cenu i 100 tisíc Kč
Události247.cz
Události247.cz
Někteří lidé od státu nedostanou finanční podporu v nezaměstnanosti. Jedná se například o ty, kteří dostali výpověď
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Nejtěžší optická iluze na světě poprvé na českém internetu: Najděte skrytého motýla do 13 sekund