Jednoduchý recept na hnojivo pro muškáty | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Domácí hnojivo pro muškáty ze dvou surovin. Zajistí gigantické a zářivě barevné květy po celou sezónu

Domácí hnojivo pro muškáty ze dvou surovin. Zajistí gigantické a zářivě barevné květy po celou sezónu

Pro krásné muškáty stačí zalévání tímto domácím hnojivem. Jde to i bez chemie a levně. 100% přírodní hnojivo, které si sami jednoduše vyrobíte.

muskaty 1
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pelargonie jsou rostliny, které jsou na balkónech značně populární. Existuje jich více než tisíc různých druhů mnoha odstínů barev. Právě pro jejich barevnost jsou tak oblíbené. Ale také proto, že se snadno pěstují a péče o ně je nenáročná. Používejte takové hnojivo, které vyživí všechny části rostliny, včetně jejich listů a květů. Máme pro vás recept na domácí hnojivo pro muškáty. Vystačíte si se dvěma ingrediencemi, které má každý doma.

Hnojiva, která vyrobíte doma během pár minut

Jednou z ingrediencí pro domácí hnojivo jsou banánové slupky. Ty jsou plné draslíku, který podporuje rostlinu v kvetení. Slouží také velmi dobře pro posílení jeji imunity proti parazitům. Použití je velmi jednoduché. Stačí banánové slupky nakrájet na malé kousky a usušit. Jednou za 14 dní se pak tyto kousky rozprostřou přímo na hlínu.

muskaty v kvetinacich
Zdroj fotografie: Depositphotos

Další možností je nechat slupky 24 hodin odstát ve vodě a po uplynutí času tímto výluhem muškáty zalít. Takto použité banánové slupky můžete použít i opakovaně. Stejně dobře poslouží k výrobě hnojiva i pivovarské kvasnice. Ty rovněž obsahují mnoho vitamínů a minerálů, ze kterých muškáty budou těžit. Stačí rozpustit několik lžiček kvasnic v asi 10 litrech vody.

Několik tipů pro krásné muškáty

Pelargonie mají v létě rády zalévání zhruba dvakrát týdně ve večerních hodinách, kdy už není takové horko. Zalévejte je také pouze tehdy, když je půda opravdu suchá. Rostliny pravidelně očišťujte od suchých listů a odumřelých květů a stonků. Tím zabraňujete možné hnilobě. Jednou ročně, ideálně na jaře, muškáty prořezejte. Na přelomu února a března přesaďte zdravé výhonky do nového substrátu.

muskaty
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ideální jsou pro muškáty samozavlažovací truhlíky. Rostlinám tak nehrozí přelití a zároveň mají vždy dostatek vláhy i za tropických teplot. Muškáty mají totiž rády světlo a slunce. Proto se jim tak daří na balkonech orientovaných na jih a bohatě pak kvetou. Pokud je umístíte příliš do stínu, budou růst spíše podlouhle a mít málo květů. Když se vám podaří uchránit pelargonie před přímým deštěm, odmění se vám delší výdrží květů.

Zdroj: Tekdeeps