Správné praní punčoch prodlouží jejich životnost | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Ženy, vyperte své punčochy efektivně, rychle a bez poškození. Ve čtyřech krocích docílíte dlouhotrvající čistoty a výdrže

Ženy, vyperte své punčochy efektivně, rychle a bez poškození. Ve čtyřech krocích docílíte dlouhotrvající čistoty a výdrže

Ženy milují černé punčocháče, které dokáží lichotit jakékoli postavě. Bohužel ale mnoho žen si zvyklo po pár nošení punčochy hodit do koše. Zadržte s tím, víme jak je prát.

puncochy
Zdroj fotografie: Depositphotos

Především v chladnějším počasí jsou punčocháče ideálním doplňkem k šatům či delším svetrům. Pokud si punčochy pořídíte, naučte se je správně prát, aby vám vydržely co nejdéle a byly v krásném stavu. Je třeba si ale uvědomit, že punčocháče jsou velmi choulostivé a odkládání a praní se zbytkem prádla je jednoznačně zničí. Doporučujeme, abyste punčochy prali v rukou. 

Krok první a druhý – jemný prací prášek

V prvním kroku budete muset smíchat vlažnou vodu a jemné mýdlo. Doporučujeme žlučové mýdlo, jelena v kostce nebo jiné podobné mýdlo určené k praní. Naplňte lavor nebo umyvadlo vlažnou vodou a půlkou šálku mýdla. Pokud nemáte rádi tyto prostředky, vyhledejte klidně jiné, jemné a určené pro ruční praní. Také nepoužívejte hodně teplou nebo horkou vodu, může ublížit punčochám. Poškodí textilie a již nebudou tělu přizpůsobitelné. 

mydlo kostka
Zdroj fotografie: Depositphotos

Krok dvě bude spočívat v otočení punčoch naruby. Také se musíte vyvarovat tření punčoch o sebe, tahání a jinému invazivnímu způsobu praní. Nechte punčocháče namočené a po deseti minutách opatrně mačkáním properte chodidla a jiná místa, kde se nejvíce zadržují bakterie. Buďte opatrní, aby se na punčochách nevytvořily žmolky ani se tkaniny nepoškodily.

Krok tři a čtyři – použití balzámu

Poté vypusťte vodu z lavoru či umyvadla a punčochy několikrát za sebou properte ve studené vodě. Musíte si být jistí, že jste odstranili veškeré zbytky mýdla. Je také možné použít balzám na oblečení. Opět ale dávejte pozor, aby byl balzám jemný, šetrný a bezpečný pro jemné prádlo. Použijte pouze velmi málo prostředku. 

puncochy nohy
Zdroj fotografie: Pixabay

Poslední krok bude správné sušení. Nikdy punčochy neumísťujte do sušičky nebo na topení. Vyhněte se přímému zdroji tepla. Také se vyvarujte kroucení a extrémnímu mačkání punčoch. Jakmile je vytáhnete z vody, od shora dolů je jemně promačkejte, abyste z nich dostali přebytečnou vodu. Poté si vezměte ramínko s propojením uprostřed a punčochy přes ramínko přehoďte. Pokud však odmítáte punčochy prát ručně, vždy použijte látkový pytlík, do kterého je vložíte a vyperete na cyklus pro jemné praní. 

Zdroj: Fromrachel