Skrytá funkce pračky zkrátí dobu sušení na polovinu. Má ji každá značka
adbz.cz » Hobby » Skrytá funkce pračky zkrátí dobu sušení na polovinu. Mají ji všechny značky

Skrytá funkce pračky zkrátí dobu sušení na polovinu. Mají ji všechny značky

Sušení prádla může být v některých podmínkách hotovou noční můrou. Přitom vám tuto práci může výrazně usnadnit skrytá funkce pračky. Odhalte její zázračné schopnosti.

pracka otevrena cista program
Zdroj fotografie: Depositphotos

Nejlépe schne vyprané prádlo na venkovním sušáku ve slunný teplý den. Pokud je ale zrovna deštivé období a vy doma nemáte sušičku, můžete si celý proces schnutí usnadnit díky této skryté funkci vaší pračky. Téměř všechny přístroje jsou touto schopností vybaveny a jen málokdo o ní ví. Vyzkoušejte také tento jednoduchý trik a urychlete si usychání vypraného oblečení.

Jak rychle usušit prádlo

V nepříznivém počasí si většina lidí láme hlavu nad tím, jak co nejrychleji usušit vyprané prádlo. Deštivé dny však zvyšují i vlhkost v bytě, což celý proces jen ještě více prodlužuje. Správným rozvěšením prádla si můžete přece jen trochu pomoci. Snažte se mezi jednotlivými kousky udržovat větší mezery, aby mezi nimi mohl proudit vzduch.

rychlejší sušení prádla
Zdroj fotografie: Freepik

Zajistěte dostatečné větrání místnosti, kde máte sušák s prádlem umístěn. Příliš vysoká vlhkost může vést ke vzniku plísní. Jejich výskyt je nejen nevzhledný, ale navíc nebezpečný pro vaše zdraví. Vyprané oblečení také zkuste pravidelně převracet. Tím zajistíte jeho rovnoměrné vysoušení a celý proces tím trochu uspíšíte. Zaručeně vás mile překvapí, jak snadno oblečení na sušáku schne.

Skrytá funkce pračky

Dobu schnutí prádla vám může výrazně zkrátit také funkce ždímání. Nastavte pračku na nejvyšší otáčky, aby se mohla všechna voda snáz odstředit. Takto bude ihned po vyprání oblečení znatelně sušší, než pokud jej vyperete při běžném nastavení. Celkovou dobu praní tím nijak neovlivníte, ale naopak snížíte dobu schnutí, a to až na polovinu obvyklého času.

Vložte do pračky ručník

Vynikajícím trikem, který znatelně schnoucí proces urychlí, je použití ručníku. Jakmile prací program skončí, vyjměte přibližně polovinu obsahu bubnu a vložte do pračky suchý ručník. Pračku nastavte na nejvyšší odstředivé otáčky a zapněte. Po skončení cyklu prádlo vyměňte a proces zopakujte opět se suchým ručníkem. Vaše prádlo možná nebude dokonale suché, ale mnohem rychleji poslední zbytky vody uschnou. S jeho správným rozvěšením a dostatečným větráním místnosti budete mít brzy všechno oblečení suché.