Plamínek může plápolat celý den a peněženka to nepocítí. Dobu hoření obyčejné svíčky můžete totiž prodloužit na desetinásobek

Přestože obyčejné svíčky nejsou finančně nákladnou záležitostí, pokud je během podzimu a zimy zapalujete několikrát za den, do peněz to dříve nebo později začne lézt.

i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Svíčky se staly neodmyslitelným doplňkem moderních domácností. Nejenže v interiéru dobře vypadají, ale jejich hřejivé světlo působí uklidňujícím dojmem a dá se při něm skvěle relaxovat. Za zmínku stojí i omamná vůně, která rychle domov zaplaví a neopakovatelná atmosféra, jež svíčky dokáží vytvořit. Jedinou vadou na kráse těch levnějších je délka hoření. Ta se ale dá podstatně prodloužit, dokonce až na 24 hodin.

Délku hoření svíčky zněkolikanásobíte

Možná neustále kupujete svíčky, aby vyladily vzhled domácnosti k dokonalosti. Jejich cena sice není nijak závratná, ale v poměru k délce hoření se může zdát zbytečně vysoká. Existuje ale trik, jak lze délku hoření svíčky zněkolikanásobit. Za cenu jedné jich tak vlastně budete mít hned celou řadu. Takže bez obav můžete navodit romantickou atmosféru při večeři, nebo jen tak svíčku zapálit, aby vás její světýlko a nádherná vůně pohladily po duši.

Existuje spousta tvarů i vůní, kterými svíčky disponují. Některé se už v obchodech prodávají ve skle, jiné je zapotřebí dát do stojanu. Dlouho hořící svíčku si můžete vyrobit i z té nejobyčejnější, kterou v prodejnách najdete. Jednoduše ji přimějete, aby hořela mnohem delší dobu, s pomocí malého triku. Potřebovat k němu budete běžnou svíčku bez jakéhokoliv obalu, která bývá obvykle k vidění v kostelech. Finančně nejde o nákladnou záležitost.

Potřebovat budete jen olej a sůl

K výrobě speciální svíčky, jejíž plamínek bude dlouho plát, budete potřebovat:

  • parafínovou svíčku
  • špetku soli
  • slunečnicový olej
  • malou sklenici
  • sirky.
iZdroj fotografie: Depositphotos

Postup je snadný. Do sklenice nebo jiné skleněné nádoby vložte svíčku. Ideálně tak, že ji zapálíte a nakapete na dno trochu vosku a svíčku na něj přilepíte, aby byla zafixovaná. Jakmile bude pevně usazená, pomalu nalejte do sklenice olej. Měl by být rafinovaný, aby po ohřátí nezapáchal. Nakonec přidejte do oleje trochu soli. Měla by z něj odstranit přebytečnou vlhkost. Podomácku vyrobenou svíčku, která bude hořet opravdu dlouho, máte hotovou.

Postavte svíčku poblíž zrcadla

Svíčka ve sklenici může dobře vypadat, když si pohrajete s designem skleněné nádoby, do které ji umístíte. Mějte ale na mysli, že musí být odolná proti teplu a ohni. Rostlinný olej ve sklenici prodlouží životnost svíčky, ale také bude fungovat jako zvětšovací sklíčko. Když svoji novou svíčku umístíte poblíž skleněných ploch nebo zrcadel, bude to vypadat efektně a navíc to dodá místnosti mnohem více světla. Standardní vosková svíčka hoří od jedné do tří hodin, vaše nová může svítit celý den.

Jaké triky používáte k prodloužení hoření svíčky?

Diskuze Vstoupit do diskuze
53 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Nápoj z červené řepy sníží krevní tlak a dodá tělu potřebné vitamíny
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Průlom v moderní medicíně: Doktoři nahradili část čelisti chlapce kouskem jeho nohy
Události247.cz
Události247.cz
Němečtí a čeští zákazníci stále dostávají odlišnou kvalitu potravin pod stejným obalem
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství