Vyčistěte svoje připálené pánve jednou pro vždy | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » U čištění připáleného nádobí se nemusíte ani zapotit: 3 domácí směsi a roztoky, které stačí aplikovat a počkat

U čištění připáleného nádobí se nemusíte ani zapotit: 3 domácí směsi a roztoky, které stačí aplikovat a počkat

Přípaleniny v hrnci nebo pánvi můžete jednoduše vyčistit pomocí těchto domácích prostředků. Nemusíte používat žádné chemikálie.

cisteni pripalene panve houba
Zdroj fotografie: iStock

Asi každý už se někdy setkal s tím, že se mu připálila pánev nebo hrnec. Potom se ale může zdát jako nemožné tuto pánev vyčistit. A když už, tak většina lidí sáhne po nějaké chemikálii. To ale není úplně bezpečné. Ale nebojte se, existuje velké množství prostředků, které máte všichni doma. A s jejich pomocí připálené pánve i hrnce vyčistíte.

Peroxid vodíku

Tato metoda je jedním z nejúčinnějších způsobů čištění pánve. K tomu vám bude stačit smíchat peroxid a sodu do hustější kaše. Myslete ale na to, že by se soda neměla úplně rozpustit. Nejprve zahřejte pánev a naneste připravenou směs na znečištěná místa. Počkejte asi čtvrt hodiny a poté odstraňte nečistoty houbou nebo kartáčem. Pokud bude potřeba, tak tento postup opakujte.

Vyčištění nepřilnavé pánve

V tomto případě musíte být velmi opatrní, protože takové pánve vždy vyžadují jemnou péči. Připálenou vrstvu v pánvi posypejte jedlou sodou. Nalijte pár kapek prostředku na mytí nádobí, ale nemíchejte. Nalijte do pánve ještě vodu a dejte na vařit na mírném ohni. Počkejte, až se vytvoří bublinky. Vypněte oheň, sundejte pánev ze sporáku a vylijte vodu. Dno pánve opět posypte jedlou sodou, poté otřete houbičkou.

cisteni panve drez
Zdroj fotografie: Depositphotos

Stará připálenina

Tato metoda je vhodná pro všechny, kterým se nepodařila odstranit připálenina z pánve na první pokus. Nalijte roztok v poměru 1:4, kde první složkou je kyselina octová, druhou je voda. Dejte na sporák a nechte na mírném ohni vařit. Poté nechte pár minut probublávat a vypněte oheň. Nechte stát, dokud nevychladne, slijte tekutinu, opláchněte pod tekoucí vodou a poté utřete do sucha.

Jak čistíte pánve vy?

Zdroj: TheSpruce