Kdo bude tohle převážet v autě, ten bez milosti dostane pokutu 200 000 Kč. Výmluvy na policii neplatí

Pokud rádi jezdíte autem, měli byste si dávat pozor na to, jak převážíte určité věci. V některých případech totiž můžete schytat obrovské pokuty.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mnoho lidí se při jízdě autem dopouští řady chyb, a to zejména pokud převáží psa nebo jiné zvíře. To také dle serveru Aktuálně vyplynulo z nedávných statistik, které potvrdily, že třetina řidičů v České republice například neví, jak psa správně připoutat. Zásad je ovšem mnohem více, a pokud na ně příliš nedbáte, mohou vám být uděleny poměrně vysoké pokuty. Policie začíná provádět kontroly čím dál tím častěji a prý bude nekompromisní. 

Převážení psa v autě a možné pokuty 

Zásadní je při převozu psa zejména jeho připoutání. To si mnoho lidí bohužel neuvědomuje, a tak často nechávají svého mazlíčka volně se pohybovat po voze, což ovšem může skončit vážnou nehodou. Obzvláště nebezpečné je pak nechávat živé zvíře na zadních sedačkách, odkud může při prudkém brždění snadno spadnout – problém pro něj však představují i přední sedačky, kde se zase nachází airbag (ten je natolik silný, že ho při nehodě může zabít).

Policie varuje také před necháváním psů v zaparkovaném voze. Zejména během letních měsíců, a pokud na něj dopadají sluneční paprsky, může teplota uvnitř vzrůst až na 50 stupňů a nebohé zvíře se může udusit. V tomto případě vám může být udělena velmi vysoká pokuta, přičemž pokud dojde ke smrti nebohého zvířete, váš trest může být ve výsledku mnohem horší. Na webu adbz jsme také psali o skupině seniorů, kterým brzy seberou řidičský průkaz

iZdroj fotografie: Depositphotos
Převážení psa v autě vás může přijít na velké pokuty.

Nejlépe uděláte, když zakoupíte box

Pokud bude váš vůz zastaven a policisté uvnitř odhalí nepřipoutaného psa, mohou vám poté udělit pokutu až 2 000 Kč na místě nebo 1 500 Kč až 2 500 Kč v blokovém řízení. Vyplatí se proto zainvestovat do vhodného přepravního boxu, který lze umístit kamkoli uvnitř auta. Co se pak týče příliš velkých psů, ti se podle serveru Auto nejsnáze převáží v kufru, a to nejlépe za pomoci nepromokavé deky či jiných prostředků, které zabrání znečištění vozu. 

Jak často vozíte psa v autě vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
88 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články