Prázdné láhve od vína nevyhazujte, ale využijte je jako dekorační předměty - adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Prázdné láhve od vína nevyhazujte, ale využijte je jako dekorační předměty

Prázdné láhve od vína nevyhazujte, ale využijte je jako dekorační předměty

Prázdné láhve od vína putují většinou do odpadu a pokud třídíte, pak ideálně do sběrné nádoby určené na sklo. V některých zemích jsou dokonce již tak daleko, že můžete sklo při třídění rozdělit na čiré a barevné.

4
Zdroj obrázku: Pixabay.com

Zkuste se však příště zamyslet, než láhev od vína vyhodíte. Může totiž posloužit jako krásný dekorativní předmět, a to jak sama, tak i ve spojení s dalšími láhvemi. Pokud jde o možnosti praktického využití prázdných lahví od vína, pak je lze použít například jako

  • svícny (pokud je sami nebo s pomocí například sklenáře vhodně seříznete), nebo
  • jako vázy.

Níže uvádíme několik příkladů, jak láhev od vína přetvořit v něco jedinečného.

5
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Zkuste originální způsob výroby vlastních dekorací

Kousek mořského skla u vás doma

Že vám slovní spojení „mořské sklo“ nic neříká? Přitom se jedná o poměrně častý jev, kdy různé sklo, které se dostane do moří a oceánů, vodní proudy ohladí a vytvoří tak jedinečný povrch. Na některých místech se dokonce takové skleněné oblázky hromadí na plážích a vytvářejí různobarevný „štěrk“.

Mořské sklo se v některých částech světa stává populárním i jako dekorační prvek. V prodeji je dokonce i sprej, který obyčejnou skleněnou plochu přetvoří v kousek, který vypadá, jako by měl za sebou pouť oceánem.  A právě takový sprej můžete použít a nastříkat jím povrch vaší vinné láhve. Můžete ho nechat tak nebo jej po zaschnutí ještě doplnit vlastním výtvarným motivem, pode vašich schopností a možností. Můžete využít také techniku, při které se používají barvy na sklo. Pokud se nepovažujete za výtvarně nadané, lze najít různé internetové stránky s předkreslenými motivy.

6
Zdroj obrázku: Pixabay.com
Recyklace lahví přímo u vás doma

Víno a květiny se k sobě hodí i jinak

Když někomu chcete popřát k narozeninám nebo například pracovnímu úspěchu, často se pro její univerzálnost volí kombinace vína a květin. Toto však není jediná možnost, kdy lze víno a květiny vhodně propojit. Z vaší prázdné láhve můžete totiž jednoduše vytvořit originální vázu, zejména tehdy, když jste měli víno, které se prodává v atypických lahvích zajímavého tvaru. Podle okolností a také vzhledu láhve ji můžete ponechat v původním stavu nebo ji případně částečně dozdobit, například vhodným sprejem.

Nebojte se kovového vzhledu

Na trhu jsou dostupné i spreje, které povrchu dodají efektní kovový vzhled. Pokud jej použijete na láhev od vína nebo dokonce její sadu, zcela jistě se stane poutavou dekorací vašeho obydlí. Fantazii se samozřejmě meze nekladou a můžete ji využít například jako základ netradičního adventního věnce, a podobně. Pokud tyto lahve zkombinujete s dekorativnímu písmeny nebo slovy, mohou představovat také velice originální dárek.