Proležený a neforemný polštář se dá ještě zachránit. Menší povlak ho dá zase do pořádku

Bez dostatečně dlouhého spánku nedokáže lidské tělo správně fungovat. Mnoho lidí spánek miluje, jenomže při ulehnutí do postele se cítí nekomfortně, třeba kvůli tenkému polštáři.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Útulná ložnice s obrovskou postelí, kvalitní matrací a hřejivým povlečením je klíčem k sladkému usínání. Ruku na srdce. Když se špatně vyspíte či nedokáže kvůli nepohodlnému polštáři usnout, ráno se probudíte levou nohou a celý den jste rozmrzelí. Není divu. Dostatečně „naducaný“ polštář, který je však jemný a vaše hlava se do něj krásně zaboří, je prostě k nezaplacení.

Vychytávka, jež vám ušetří peníze

Nemáte-li peníze nazbyt, stačí využít tohoto triku, protože vám zamotá hlavu. Nemyslete si, že se jedná o něco náročného a nepochopitelného. Dalo by se říci, že ho zvládne i malé dítě nebo nešikovný manžel. Jakmile si o fíglu přečtete, budete v úžasu. Ušetříte totiž finance za nové polštáře, jejichž pořízení není zrovna cenově dosažitelné.

Komfortní spánek je nutností

Po náročném dni v práci se člověk potřebuje dobře vyspat. Někteří lidé spánek tak hodně milují, že se do postele těší již při vstávání. Jedná se o nejčastější kratochvíli, které se nic nevyrovná. Jenomže kvalitní spánek nepřijde jen tak. Pokud ležíte na tenkém polštáři, tedy vlastně na matraci, není to nic příjemného. Pro mnohé jsou polštáře vyplněné špičkovými vlákny, jež se přizpůsobí každému pohybu hlavy, cenově nedostupné.

Pohodlné spaní na polštáři iZdroj fotografie: Pixabay

Neinvestujete ani korunu navíc

Tenký polštář, který už k smrti nenávidíte, se stane minulostí. Přesto ho za nový nevyměníte. Postačí, když budete mít po ruce povlak o poznání menších rozměrů, než je samotný polštář. Najednou bude usínání sladké jako cukrátko. Polštář uschovaný v malém povlaku zmenší svůj rozměr, přesto nabude na velikosti.

Udělejte si s ložním prádlem pořádek

Není nic horšího než spát s polštářem a peřinou, které jsou povlečené do rozdílného povlečení. Udělejte si tedy ve skříni pořádek a veškeré ložní prádlo sjednoťte. Do komínku si uložte vždy povlečení z jedné sady. Navíc budete mít o všem přehled a nebudete nic dlouho hledat.

A jak řešíte spaní na tenkém polštáři vy?

Zdroj: Ukr.Media
Diskuze Vstoupit do diskuze
150 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články