Vyndáváte papírové utěrky z plastového obalu? Děláte velkou chybu
adbz.cz » Hobby » Papírové utěrky se vyplatí nevyndávat z plastového obalu. Lépe se pak trhají

Papírové utěrky se vyplatí nevyndávat z plastového obalu. Lépe se pak trhají

Papírové ubrousky jsou velmi oblíbené a také potřebné v celé domácnosti, proto je důležité, aby se trhaly co nejjednodušeji.

papirove uterky plastovy obal
Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)

Nezbytnou součástí kuchyně nejsou jen prostředky k vaření, pánve, hrnce a podobné náčiní. V kuchyni je důležitá ještě jedna složka, která s přípravou pokrmů souvisí spíše nepřímo. Jde o prostředky, které vám pomohou po vašem kuchtění dát kuchyň do původního stavu. Tedy prostředky úklidové nebo také mycí. Ať už jde o hadr, vlhčené ubrousky nebo papírové utěrky, všechny v domácnosti využijete, možná více než některé jiné kuchyňské pomocníky.

Papírové ubrousky

Spotřební zboží v mnohých kuchyních jsou právě zmíněné papírové ubrousky. Cokoliv se vylije, ukápne nebo nadrobí, okamžitě saháme po papírovém ubrousku, kterým se dá problém vyřešit. Výborné jsou i při úklidu celé domácnosti, na vyleštění zrcadel nebo utření téměř čehokoli. A teď přichází zásadní otázka – máte je ve stojanu, nebo jen tak pohozené a vždy si musíte natočit kus a nešikovně utrhnout?

Stojan na ubrousky je ideální řešení. Ubrousky se ve stojanu točí a vy si pohodlně utrhnete, kolik potřebujete. Někdy ale nastane problém, že je role papíru moc hrubá a při otáčení zadrhává. Představte si ale, že někteří stojan nemají. Používají papírové ubrousky jen tak, že je mají někde odložené a pokaždé musí natočit správný počet ubrousků a utrhnout. Po několika desítkách opakování to začne být otravné.

Jak správně vytáhnout papírový ubrousek?

Speciálně pro ty, kteří nemají stojan, vymyslely chytré hlavičky způsob, který je hrozně jednoduchý, a přitom se minimálně vyrovná právě onomu stojanu. Když si donesete papírové ubrousky domů, pravděpodobně budou zabalené v plastovém obalu. V tomto obalu je rozhodně nechte. Na okraji role odstřihněte popruh, který slouží ke snadnému uchycení role při přepravě z obchodu. Pokud tam žádný není, tento krok přeskočte.

papirove ubrousky stojan
Zdroj fotografie: Unsplash

Uprostřed rolky udělejte nůžkami dírku. Tuto díru poté zvětšete na úroveň vnitřního průměru role. Snažte se opatrně roztrhnout karton uvnitř role a vytáhněte jej ven. Pak už jen stačí povytáhnout vnitřní ubrousek a je to. Od teď budete vytahovat papírové ubrousky zevnitř, a ne klasickým způsobem. Je to jednoduché a geniální. Navíc jsou vždy ubrousky chráněny fólií, takže je můžete brát kdekoliv a máte jistotu, že i při pár kapkách vody se nic nestane.