Čištění trouby s tímto trikem nebylo nikdy jednodušší | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Blyštivá trouba během pár sekund s použitím vlhčeného ubrousku. Inovativní maminka našla geniální způsob šetřící hodiny času

Blyštivá trouba během pár sekund s použitím vlhčeného ubrousku. Inovativní maminka našla geniální způsob šetřící hodiny času

Pokud máte troubu a aktivně ji používáte, přesně víte, co obnáší její úklid. Maminka ovšem přišla na trik, který celý proces značně usnadní.

detailni zaber spinave trouby
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pečené obědy z jednoho pekáče jsou výhodné v tom, že ušetříte čas i prostor. Místo toho, abyste vařili v několika hrncích zvlášť přílohu a maso, máte jedinečnou možnost mít vše naráz. Díky tomu nebude takový nepořádek a nečeká vás žádný velký úklid. Kromě dne, kdy budete muset po častém používání vyčistit troubu. Naštěstí existuje způsob, díky němuž už to nebude tak těžké.

Čističe na trouby můžete vyhodit

Doteď to u vás nejspíše probíhalo tak, že jste s odhodláním vzali do ruky chemický přípravek určený na trouby, ten jste použili a pak jste se snažili zuby nehty všechno vydrhnout. Následně bylo potřeba vše smýt vodou a mít jistotu, že vevnitř nic nezůstalo, jinak jste riskovali otrávené jídlo. To nezní moc lákavě, že?

cistici prostredky s rukavicemi
Zdroj fotografie: Freepik

Ten samý názor měla očividně i jistá maminka, která odhalila šokující fakt. Troubu totiž můžete jednoduše a rychle vyčistit za pomoci naprosto banální věci – vlhčených ubrousků pro děti. Ano, čtete správně. Právě ty se jednoho dne rozhodla použít poté, co dopekla krocana. Svůj objev okamžitě sdílela na internetu, kde ho zkusily i další ženy, a všechny řekly to samé: „Funguje to“.

Použitím na troubu se omezovat nemusíte

A tak se rozmohl trend, kdy ženy začaly zkoušet, co všechno ještě vlhčené ubrousky pro děti mohou zvládnout. Přeci jen, když si dokážou poradit s takovým druhem špíny, jako se nachází v troubě, musí umět mnohem více, no ne? Začaly tedy testovat a výsledky přinesly přesně to, co všechny očekávaly.

rozbalene vlhcene ubrousky
Zdroj fotografie: Unsplash

Jedna žena se svěřila, že s nimi začala čistit svou varnou desku, a ta je nyní lesklejší než kdy dřív. Jiná se nechala slyšet, že dveře jejího krbu nebyly nikdy průhlednější a další je vyzkoušela na koberec. Ač se to zdá podivné, i na něj to zabralo a zmizely z něj všechny skvrny. Využijete je prakticky v celé kuchyni, jak odhalila další. Dveře, skříňky, lednice, myčka, na to všechno se dají použít.

Zdroj: 7news