Vypěstujte si jeden ze tří stromů peněz. Krásná pokojová rostlina přinese do domova hojnost peněz, klidu a harmonie

V zahradnictvích můžete často vidět tzv. „stromky peněz“, a pokud vás zajímá, jak ji pěstovat a jestli je náročná, jste na správném místě. Povíme si o nich více.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V tradičním čínském učení Feng-Shui rádi používají rostliny. A nejraději mají právě rostliny pokojové, a to kvůli tomu, že mít nějakou květinu doma, vám pomáhá spojit se s přírodou. Pokojové rostliny jsou skvělým způsobem, jak opět vnést přírodu do vašeho domova. Jsou také zdrojem zdravého a čistého životního stylu. Existují tři druhy rostlin, o kterých se dnes dočtete.

Prvním je Pilea Peperomioides

Tato rostlina má kulaté, lesklé listy, které vám mohou připomínat mince. Pilea se vyznačuje jednoduchou údržbou a nejlepší je pro ni středně silné světlo. Také si ji můžete snadno rozmnožit a podarovat svým přátelům. Takže jakmile vyskočí na svět malá miminka této rostliny, nezapomeňte se o tuhle rostlinku podělit.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další je Tlustice vejčitá

Jsou to oblíbené rostliny, protože se o ně jednoduše pečuje. Vyžadují pouze správné množství světla, aby se jim dařilo, takže se ujistěte, že pro ni máte nachystané slunné místo. Listy této rostliny opět trochu vypadají jako mince. Pomalý a stálý růst může představovat stálé hromadění bohatství.

iZdroj fotografie: Depositphotos

No a poslední je Pachira vodní

Pachira vodní je další rostlina, která patří do skupiny „stromků peněz“. Podle čínského Feng-Shui přináší tato rostlina prosperitu a štěstí. Je to také nenáročná rostlina na péči, dobře roste uvnitř a snese prostředí, kde je slabší osvětlení. Stonky jsou často propletené, což symbolizuje propojenost a dlouhověkost.

Zdroj: Thespruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
120 lidí právě čte
Zobrazit další články