Po žlutých flecích na polštářích ani stopa. Vodní lázeň s bělidlem zlikviduje do hloubky

Každá hospodyňka je zděšená, když spatří na polštářích odpudivé žluté skvrny. Pokud řešíte stejný problém, mrkněte na postup, díky němuž se ošklivých map zbavíte.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Péče o ložní prádlo je náročná disciplína a vyžaduje pečlivost. Jenomže někdy ani sebelepší prací prášek a chemický čistič nedokážou odstranit zažrané žluté skvrny. Neklesejte na mysli a přečtěte si o triku, který je skutečně účinný. Skvrn na polštářích se snadno a levně zbavíte. Nebudete kupovat nové a ušetříte peníze.

Když se žluté skvrny nevyperou

Možná si lámete hlavu nad tím, proč se na polštářích vyskytují žluté mapy, když je povlečený. V průběhu spánku se z těla vylučují různé tekutiny a potíte se. Vlastně o tom ani nevíte, ale děje se to. Jinak by žluté skvrny na polštáři nebyly. Ruku na srdce. Klasickým praním se jich ve valné většině případů nezbavíte a přemýšlíte, že vyhodíte polštář do odpadu.

V hlavní roli bělidlo a borax

Občas se při úklidu nevyhnete použití chemických prostředků a jinak to není ani v tomto případě. Naštěstí se jedná o cenově dostupné ingredience, proto za ně hodně neutratíte. Budete potřebovat jen 1 šálek bělidla, 1 šálek boraxu, 1 šálek pracího prostředku a 1 šálek prášku na nádobí. Při mísení surovin buďte opatrní a postupujte pomaleji. Přeci jen se jedná i chemikálie.

Borax ve sklenici iZdroj fotografie: Pixabay

Postupujte krok za krokem

Před mísením ingrediencí vložte polštář do většího hrnce s teplou vodou. Poté smíchejte práškové přísady a vyčkejte až se rozpustí. Máte-li strach, rozmíchejte práškové věci zvlášť v kbelíku s horkou vodou. Vzniklý mix nalijte do připraveného hrnce a přidejte bělidlo. V této směsi polštář vykoupejte a nechte ho tam aspoň půl hodiny. Čas od času ho otočte, aby do něj čistící prostředky vnikly ze všech stran.

Výsledkem budete příjemně překvapeni

Po vytažení polštář vložte do pračky a jednoduše ho vyperte. Samozřejmě se podívejte na štítek a upravte teplotu praní. Máte-li sušičku, tak ho do ní společně s několika tenisovými míčky umístěte a začněte se sušením. Pro všechny případy sušte polštář při nižší teplotě, potřebné informace najdete na štítku. Zda jste postupovali správně, poznáte na první pohled. Žluté skvrny budou pryč a vám se bude na čistém polštáři sladce usínat.

A jak čistíte žluté skvrny na polštářích vy?

Zdroj: Dívány
Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak na reflux žaludku: Důležité je vyhnout se pití kávy
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Josef Rychtář zavzpomínal na vztah s Ivetou Bartošovou: „Musel jsem jí dát alkohol“
Události247.cz
Události247.cz
Česká pošta ruší pobočky a propouští. Zároveň ale hledá nové zaměstnance
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Starověké stavby v arabské poušti odhalily pozůstatky dosud neznámých rituálů