Plíseň a bakterie z pračky zmizí během několika minut: Stačí chytře použít houbičku na nádobí

Na vyčištění pračky použijte ocet, který je mezi hospodyňkami velkým pojmem. Funguje opravdu téměř na vše a jeho pořizovací cena je také přijatelná.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

I když se to nezdá, bývá pračka domovem pro mnoho bakterií a plísní. Na vině je pravděpodobně vysoká vlhkost a uzavřený prostor uvnitř pračky. V takovém prostředí plísně jen kvetou a vážně tím ohrožují zdraví vaše i vašich blízkých. S pomocí jednoduchého receptu se jich jednou provždy zbavíte.  

Bez octu v domácnosti ani ránu 

K tomu, abyste se zbavili plísní nejen uvnitř pračky, ale také v zásobníku na aviváž nebudete potřebovat žádné drahé preparáty z drogerie, či lékárny. Stačí vám obyčejný a léty osvědčený ocet, který má většina hospodyněk jistě doma ve spíži. Při důkladném čištění vaší pračky pak nezapomeňte ani na gumové těsnění kolem bubnu. Plísně a bakterie si tam lebedí také velmi rádi.  

Při desinfekci vaší pračky začněte nejdříve s vnitřkem bubnu. Půl litru octu nalijte do pracího bubnu a spusťte prací program na co nejvyšší teplotu. Po vyprání octa můžete stejný postup použít také s organickým bělidlem, které vaší pračce může také jen pomoci. Do třetice spusťte pračku s prádlem, ovšem tentokrát bez pracího prostředku. Po vyprání buben i těsnění pečlivě otřete a je to. Nejlepší způsob, jak vydesinfikovat vaši pračku bez práce a námahy.  

Údržba pračky prodlouží její životnost 

Ideální je čistit pračku minimálně jednou za tři měsíce. Vaše prádlo bude mnohem svěžejší a také tím znatelně prodloužíte životnost pračky. Stejně tak byste u vaší pračky měly věnovat pozornost zásuvce na aviváž. Postačí dvě houbičky na nádobí, které namočíte do octa a vložíte do přihrádek na aviváž. Houbičky můžete octem ještě jednou zalít a nechat klidně deset minut působit. Houbičky poté vyndejte a důkladně celou zásuvku vyčistěte.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Ocet je v boji proti plísním a bakteriím, a to nejen v pračce, opravdu bezkonkurenční. Použít ho můžete k vyčištění téměř všech povrchů a působí opravdu na širokou škálu různých nečistot, od vodního kamene až po flíčky na oblečení. Charakteristického octového zápachu se bát určitě nemusíte, ocet sám pachy neutralizuje a po jeho použití nezůstane ani stopy. Proto s jeho použitím neváhejte. Je možné, že budete opravdu příjemně překvapeni.  

Jak čistíte svoji pračku vy?

Zdroj: CNet
Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články