Plastová okna doma přepněte na zimní režim. Ušetříte za vytápění, se stoupajícími cenami energií dvojnásob

Pokud už teď vás děsí, kolik peněz utratíte za topení, je tato vychytávka, o které jste možná nevěděli, přímo pro vás.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Skoro každá domácnost má v dnešní době plastová okna. A jelikož je na trhu velké množství firem, které je nabízí, vybere si téměř každý. Je toho v nabídce opravdu hodně, ať už se jedná o různé druhy nebo barvy. Společnosti většinou zaručují životnost 50 let, ale už málokdy řeknou, jak správně se o okna starat.

Jaké mají plastová okna výhody

Ta nejhlavnější výhoda je ta, že jsou levnější, než jakákoliv jiná okna. Oproti dřevěným oknům už ta plastová nepotřebují promazávání a nátěry. Také jsou více odolná oproti všem různým škodlivým částicím. A také mají vysokou funkčnost, co se týče tepelné izolace.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zimní režim

Chcete-li, aby okna vydržela co nejdéle, zkuste využít možnosti zimního režimu. Dost možná jste o této možnosti ještě neslyšeli, ale věřte, že ji využijete. Díky ní totiž nejen ochráníte svá okna, ale také udržíte teplo ve vaší místnosti. Zimní režim také zabrání vzniku plísní a mokrých loužiček na parapetu.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak na to

Jediné, co budete potřebovat, jsou šikovné ruce a imbus. Když otevřete okno, všimněte si kovového rámu. Na něm totiž naleznete takový čudlík, který ne vždy vypadá stejně. Za pomocí imbusu otočte tímto čudlíkem po tom směru, po kterém to půjde. Stejně tak, jak jako se každý rok připravujete na zimu, chystáte domov, pokoje i svoje tělo, byste na ni měli připravit i okna.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Nejen, že ušetříte spoustu práce, ale zároveň i velké množství peněz, které byste jinak dali za topení. A hlavně, každý chce v zimních měsících přijít domů a tam v teple pomaličku rozmrznout. Tímto způsobem už teplo zůstane v místnosti a nebude zbytečně unikat okny. Vyzkoušejte to, nebudete litovat.

Věděli jste o této vymoženosti? A pokud ano, ulevilo se vaší peněžence?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
54 lidí právě čte
Autor článku

Darina Smoláková

Zobrazit další články