Nasbírejte si pecky z třešní, dokud je čas. V zimě se vám budou hodit
adbz.cz » Hobby » Pecky z třešní je škoda vyhazovat: Poslouží k výrobě nahřívacího polštářku

Pecky z třešní je škoda vyhazovat: Poslouží k výrobě nahřívacího polštářku

Pokud trpíte na bolavý žaludek nebo menstruační bolesti, určitě si zkuste vyrobit hřejivý polštářek. Příjemné teplo umí opravdu dělat divy, navíc zužitkujete pecky z třešní.

pecky tresne loupani
Zdroj fotografie: iStock

Právě se nezadržitelně blíží období dešťů a chladných dnů a nahřívací polštářek, který by vás v zimě příjemně zahřál, se bude určitě hodit. Na výrobě domácího nahřívacího polštářku není nic složitého, a navíc můžete zužitkovat i hromadu pecek, které vám zbydou například po zavařování třešňových marmelád nebo celých vypeckovaný třešní.  

Pozor na jedovaté pecky z třešní 

Zužitkování pecek z ovoce se hodí, protože ve většině případů jsou jinak k ničemu, a navíc semena uvnitř ukrytá bývají jedovatá. Semena třešní, meruněk, broskví, švestek či hořké madle obsahují totiž toxickou sloučeninu nazývanou amygdalin, kterou naše tělo přeměňuje na ještě toxičtější kyanovodík. Ten je pro naše tělo opravdu nežádoucí.

Pokud se v našem organismu vyskytuje jen trochu této sloučeniny, nastává problém s transportem kyslíku do buněk a mohou tak být poškozeny důležité orgány, jako je mozek, srdce nebo plíce. Dle odborníků si konzumací už 10 hořkých mandlí či dvou jader meruněk můžete přivodit silnou otravu a těžké zvracení. Pecky z plodin tak opravdu nekonzumujte a využijte je raději pro výrobu domácího polštářku.  

žena s polštářem
Zdroj fotografie: Pixabay

Nahřejte polštářek v troubě 

Na výrobu domácího polštářku budete potřebovat minimálně kilogram pecek z třešní a obyčejný povlak na polštář. Pecky musí být dokonale zbavené dužiny a následně usušené například na papírovém ručníku. Povlak na polštář pak suchými peckami naplňte a důkladně ho zašijte. Pak ho vložte jednoduše nahřát do trouby předehřáté na 150 °C zhruba na pět minut. Takto vyrobený nahřívací polštářek je opakovaně použitelný, práce s jeho výrobou se vám tedy v budoucnu několikrát vrátí.  

Nahřívací polštářek skvěle funguje na bolení břicha u dětí, zejména u malých kojenců. Využijí ho však ke stejnému účelu samozřejmě i dospělí. Určitě ho ocení ženy při menstruačních bolestech nebo pocitu přeplněného žaludku. V zimě se pak s jeho pomocí snadno zahřejete. Nahřívací polštářek je prostě skvělá věc a alespoň jeden by měl být v každé domácnosti.