Pavouci už nikdy nepřekročí práh domu: Dá se jich zbavit humánně a bez výčitek přírodními prostředky

Boj proti pavoukům není nikdy úplně snadný. Naštěstí existuje mnoho různých možností, které budou zaručeně fungovat, a pavouků se tak nadobro zbavíte.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

I když přítomnost pavouků v domácnostech není vyhledávaná, jsou to v zásadě užiteční tvorové. Proto je určitě lepší snažit se jich zbavit co nejhumánněji. Pavouci jsou aktivní hlavně na podzim, ale v domácnostech je můžeme potkat opravdu kdykoliv během roku. Jak je tedy možné se pavouků zbavit, když pomineme pravidelný úklid a šetrnou péči o domácnost? Pavouci sice jak známo nosí štěstí, ale čeho je moc, toho je příliš. A nemusíte se bát, jejich šetrným a humánním odstraněním se na vás smůla určitě nepřilepí.

Využijte přírodní možnosti v boji proti pavoukům 

Dobrým tipem na odpuzení pavouků je využití mátového oleje. Pavouci obecně vůni máty nemají rádi a její přítomnost opravu nevyhledávají. Můžete použít aromatický difuzér či aromalampu s vůní máty a pavouci se vaší domácnosti vyhnou obloukem. Mátový olej pak můžete nalít do prasklin a různých zákoutí vašeho domu a pavouka u vás doma pak už opravdu nepotkáte.  

Podobný účinek jako mátový olej mají i další přírodní látky. Stejným způsobem můžete použít vůni levandule, eukalyptu či skořice. Skořicové tyčinky můžete rozmístit libovolně po domě, až přestanou vonět, tak je vyměnit a pavouky tak úspěšně odpudit. Usušená levandule vaši domácnost také příjemně provoní a pavouky vyděsí. Podle staré rady na pavouky negativně působí také kaštany či vůně citrusů. Za pokus to určitě stojí.   

pavouci na pavučině iZdroj fotografie: Pexels

Další možností v boji proti pavoukům jsou kuličky z cedrového dřeva, které se dají pořídit za pár korun na internetu. A konečně můžete využít i tak všestranného pomocníka v domácnosti, jako je ocet. Ocet tedy kromě odstraňování odolných skvrn na různých površích působí také jako účinný repelent. Smíchejte ho s vodou v poměru jedna ku jedné a rozprašovačem nastříkejte na pavouky obydlené místo. Uvidíte, jak rychle budou pavouci mizet.   

Nejúčinnější je důkladný úklid  

Pokud před přírodními prostředky dáváte přednost spíše manuálním či chemickým řešením obtíží s pavouky, máte také hned několik možností k výběru. Nejběžnějším prostředkem proti pavoukům je opravdu častý úklid domácnosti a pavouky při něm prostě vymést i z toho nejskrytějšího rohu domu. Můžete použít vysavač nebo jen obyčejné koště. Pamatujte, že pavouky, stejně jako mnoho jiného hmyzu, láká světlo. Proto je dobré doma zhasínat světla a také zavírat okna.  

Na trhu je k dispozici také tzv. lapač pavouků, kterým pavouka chytnete a prostě ho manuálně odnesete. Což je mimochodem jeden z nejšetrnějších způsobů, jak se pavouka zbavit. Jednoduše ho vzít a odnést ven, kde mu bude nejlíp, a pak doufat, že nenajde cestu zpět. Na trhu jsou pak k dispozici také různé spreje proti pavoukům, které můžete využít. Je jen na vás, který způsob boje proti nechtěným návštěvníkům si vyberete právě vy.  

Jak se vypořádáváte s přítomností pavouků u vás doma?

Zdroj: IdealHome
Diskuze Vstoupit do diskuze
94 lidí právě čte
Autor článku

Marie Möglichova

Zobrazit další články