Díky jedlé sodě na zahradě nepřežije ani jedna pampeliška. Jako likvidátor funguje také postřik z octa

Pokud vám zahrada zarůstá velkým množstvím nechtěných pampelišek, můžete se tohoto plevele zbavit pomocí jednoduchého triku. Stačí vám tato jediná surovina.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Zdravý a udržovaný trávník dotváří atmosféru celé zahrady. Pokud vám však prorůstá velkým množstvím pampelišek, může se to projevit na jeho kvalitě. Přestože je jejich přítomnost do jisté míry přínosná, všeho moc škodí a zaplevelení těmito žlutými květy není nic dobrého. Ochraňte svou zahradu před dalším rozmnožováním pampelišek a vyzkoušejte k jejich odstranění tento jednoduchý trik.

Jak se zbavit plevele

Přítomnost plevele trápí zahradníky téměř po celý rok. Nejenže ubírá v záhonu vysazeným rostlinám místo a živiny, ale také se může snadno rozšířit po celé zahradě a prorůstat i mezi dlaždicemi chodníků nebo příjezdové cesty. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak se těchto rostlin zbavit i bez použití nebezpečné chemie nebo pracného ručního vytrhávání.

Odkud se pampeliška bere

Pampelišky se řadí k druhům rostlin, které se velmi dobře rozmnožují a samovysévají. Po odkvětu se ze žlutého květu stane nadýchaná koule semen, která vítr snadno rozfouká do všech možných stran. Pro lidské zdraví má tato rostlina spoustu pozitivních vlastností, její přemnožení v zahradě ale není žádoucí. Abyste se jich zbavili i bez pracného vytrhávání, vyzkoušejte tento jednoduchý trik.

pampeliška semena iZdroj fotografie: Pixabay

Použijte na pampelišky jedlou sodu

Tento univerzální prášek vám dokáže usnadnit práci na zahradě i v domácnosti. Stačí jednoduše pampelišku nebo jakýkoliv jiný plevel posypat trochou jedlé sody a nechat působit. Tento silný prášek postupně rozežere a spálí celou rostlinu až ke kořenům a zcela ji zahubí. Dávejte si však pozor, aby se nedostal na záhony s užitkovými nebo okrasnými rostlinami, které by taktéž mohl zničit.

Další způsoby, jak se zbavit pampelišky

Ve vaší kuchyni se skrývají ještě další produkty, které vám mohou s plevelem pomoci. Velmi účinně na ně působí ocet a sůl. Stačí nalít půl hrnku octa a půl hrnku vody do rozprašovače, přidat půl hrnku soli, čajovou lžičku prostředku na mytí nádobí a vše pořádně promíchat. Jakmile máte směs připravenou, můžete roztok nastříkat přímo na pampelišky a další plevel.

Stejným způsobem funguje alkohol. Smíchejte 30 ml vodky nebo jiného tvrdého alkoholu s půl litrem vody a aplikujte na plevel, kterého se chcete zbavit. Jen buďte opatrní, abyste nepoškodili i pracně vysazené rostliny.

Léčivé účinky pampelišky

Jak bojujete s pampeliškami vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
55 lidí právě čte
Zobrazit další články