Vejce dokáže odhalit účinnost pracího prášku. Zbytečnému utrácení a podráždění kůže je konec

Dlouho otevřený prací prášek může ztratit na své účinnosti. Abyste měli jistotu, že prádlo po vyprání bude opět dokonale čisté a voňavé, jednoduše otestujte váš prací prášek.

i Zdroj fotografie: abcMedia (vlastní tvorba)
                   

V dnešní době je k dostání nepřeberné množství pracích prášků. Některé jsou účinnější než jiné, což záleží na složení i době, kdy byl prášek vyroben. Obojí se může odrazit na ceně výrobku. To však ještě neznamená, že čím dražší prací prášek koupíte, tím bude kvalitnější. Některé prací prášky nedokáží odstranit všechny skvrny, jiné způsobí vyblednutí barev vašeho oblečení a některé se v pračce téměř nerozpustí. Abyste si byli jistí, že je prací prášek opravdu účinný, otestujte jej s kouskem vařeného vejce. 

Co budete k testování pracího prášku potřebovat

Testování pracího prášku není vůbec těžké. Zabere vám to pouhý okamžik, a navíc si budete stoprocentně jistí, jestli si daný prací prášek dokáže poradit se skvrnami na vašem oblečení, aniž by je poškodil, a jestli dokáže zachovat původní barvy daného kousku. Jediné, co k této činnosti budete potřebovat, je malá miska, prací prášek, vařené vejce a trocha vašeho času. Tento jednoduchý test se vyplatí i v případě, že máte prací prášek, který jste dlouho nepoužili, a s jeho používáním teď váháte.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak prací prášek otestovat

Do připravené misky napusťte trochu teplé vody a nasypte do ní prací prášek. Pořádně směs zamíchejte, aby se prací prášek uvnitř misky zcela rozpustil. Následně do vody s práškem ponořte uvařený bílek z vajíčka. Jestli po ponoření během 24 hodin nedojde k žádné změně, prací prášek je prakticky neúčinný.

V případě, že se bílek začne rozpadat a drolit, můžete s tímto pracím práškem vyprat jemně zašpiněné oblečení a použít ho můžete i na tmavé kousky, aniž by po vyprání vybledly. Pokud se kus ponořeného bílku do druhého dne zcela rozpustí, znamená to, že je váš prací prášek dostatečně silný, aby si poradil i s odolnými skvrnami

Jak ověřujete účinnost pracího prášku vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
52 lidí právě čte
Zobrazit další články