Nejdříve sousedé nechápali, proč žena shromažďuje staré panenky. Když uviděli designové květináče, zkoprněli úžasem. Nápad, který jí závidí celá vesnice

Pokud máte rádi květiny, a ještě více vskutku originální a neotřelé dekorace, inspirujte se touto ženou a vyrobte si svůj vlastní květináč. Potřebovat budete pouze starou panenku.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Existuje mnoho lidí, kteří mají rádi originalitu a neotřelost a svůj domov chtějí obohatit o něco, co jen tak někde nenajdete. Stejně na tom je i mladá matka Crystal Slater, která je velkou milovnicí pokojových květin a moderního designu. Rozhodla se proto tyto své záliby spojit a vytvořit tak něco vskutku nevídaného. Začala totiž vyrábět květináče, na které posloužily staré a vyřazené panenky.

Originální květináče

Crystal Salter je americká máma, která kromě své rodiny miluje také květiny, moderní design a tvořivost. Rozhodla se tak tyto své záliby spojit a vytvořit něco, na co bude moci být pyšná. Výsledkem jsou krásné a vskutku originální květináče, které vznikly ze starých a vyřazených panenek jejich dětí.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Crystal Slater

Tvořivá domácnost

Vše v podstatě začalo tím, že se jako matka dvou dětí Crystal rozhodla, že chce, aby se její ratolesti přiučily tvořivosti, nápaditosti a originalitě. K tomu je také poctivě vede, a tak se jejich dům proměnil v hotové kutilské centrum, kde vzniká kde co. „Má to hned celou řadu výhod,“ tvrdí Crystal. „Děti se nenudí a zároveň svůj čas využívají kreativně. Také se tak učí věci nevyhazovat, ale dávají jim nové a lepší využití. Jsem na ně tolik pyšná.“

Staré panenky jako květináče

„Miluji moderní design a dlouho jsem se ohlížela po květináči, který vypadá jako hlava. Líbí se mi, když do něj poté zasadíte rostlinu a ta bujně roste, čímž hlavě vytváří nejrůznější účesy. Takové květináče jsou však poměrně drahé a když máte děti, rychle si rozmyslíte, jestli si koupíte jeden obal na květinu za desítky dolarů,“ popisuje začátky svého nápadu Crystal.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Crystal Slater

„Moje děti jsou velmi kreativní, takže se u nás doma už kde, co vyrábělo. Když jsem si však všimla vyřazených panenek svých dětí, dostala jsem nový nápad. Rychle sem o něm řekla dětem a ty byly nadšením bez sebe. Tak jsme se do toho pustili a musím říct, že i mě samotnou výsledek překvapil. Je to tak snadné, že to zvládne každý.“

Jednoduchý návod

Celý návod je v podstatě velmi jednoduchý a také levný. Potřebovat budete pouze starou česací hlavu, pinzetu, brusný papír, nůž a sprej podle vlastního výběru. Poté se do toho můžete pustit a sami uvidíte, že nejenže se jedná o levnou a šetrnou variantu, ale že si také užijete i zábavu a podpoříte tak svou kreativitu.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Crystal Slater

Nejdříve tak panenku omyjte a vysušte. Poté si na její hlavě vyznačte místo, kde chcete řezat a vytvořte tak prohlubeň. Z té poté pomocí pinzety odstraňte umělé vlasy a ustřihnutý okraj zabruste dohladka. Poté můžete začít nanášet zvolenou barvu. Nechte vyschnout a přidejte další jednu nebo dvě vrstvy podle potřeby.

iZdroj fotografie: Se souhlasem Crystal Slater

Barvu můžete skutečně zvolit jakoukoliv, která se vám líbí, nebo se vám hodí do interiéru. Po úplném uschnutí můžete do prohlubně na hlavě posadit rostlinu. Nakonec už nezbývá nic jiného, než celý výtvor umístit na vámi zvolené místo a kochat se dobře odvedenou prací i spokojeně rostoucí květinkou.

Zdroj: BHG

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články