Oloupaná brambora vyřeší nejčastější problémy, které s botami nastanou: Zápach i špatnou velikost

Kožené boty mohou být někdy nepohodlné, protože tvar nohy se musí kůži přizpůsobit. S roztažením boty pomůže obyčejná brambora, navíc si poradí i se zápachem.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Existuje nespočet fíglů, jak roztáhnout kožené boty, ale ne všechny fungují. Pokud vás obuv tlačí a uvažujete o tom, že ji někomu darujete nebo ji vyhodíte do popelnice, zpozorněte. Představíme vám trik, díky němuž budou kožené botky foremnější. Nenechte nic náhodě a vyzkoušejte vychytávku, která je plně funkční, a navíc vás dokáže zbavit také zápachu z bot. Nebudete potřebovat nic světoborného, postačí vám obyčejná brambora.

Nožky budou jako v bavlnce

Na kožené boty nedá většina lidí dopustit. Jsou elegantní a vydrží vám v podstatě po celý život. I když je jejich pořizovací cena závratná, pyšní se mnoha benefity. Jak to tak bývá, vše má své pro i proti. Kožené botky jsou zpočátku těsné, takže vás budou tlačit, dokonce se na nohách mohou objevit i odřeniny. Neklesejte však na mysli. Obuv roztáhnete za pomoci brambor. Postačí, když si oloupete dvě brambory a vložíte je do bot. Bramborová šťáva je změkčí.

kožené boty iZdroj fotografie: Pixabay

Brambory pomohou s péčí o obuv

Připravte si dvě brambory a začněte s nimi kouzlit. Kožená obuv bude díky jednoduchému procesu nejen foremnější, ale také důkladně vyčištěná.

  1. Koženou obuv roztáhnete pomocí dvou brambor. Každou oloupanou bramboru vložte do přední strany boty a ponechte ji tam až do rána. Ráno brambory vyjměte a botky pečlivě očistěte vlhkým hadříkem.
  2. Brambora má dezinfekční účinky, a proto s ní koženou obuv zbavíte nepříjemného zápachu vznikajícího z potu a zároveň bakterií. Vezměte si bramboru, nakrájejte ji na menší kousky, aby se vám s ní lépe pracovalo. Bramborová šťáva boty dokonale vyčistí. Oloupané slupky rozhodně nevyhazujte. Vložte je do obuvi a ponechte je tam přes noc. Ráno vnitřek botek očistěte.
  3. Bramboru můžete rovněž využít k vyleštění povrchu kožené boty. Jednoduše ji rozkrojte a vzniklou plochou ošetřete celý povrch obuvi, následně otřete měkkým hadříkem. Boty se budou krásně lesknout.

Popraskané špičky bot se dají zachránit. Díky žehličce budou opět jako nové

Další nevšední využití brambor

Možná se vám to bude zdát zvláštní, ale brambory můžete použít také k úklidu sprchového koutu. Podobně jako v případě bot ošetřete skleněné plochy pomocí rozkrojené brambory, ochráníte je tak před vodním kamenem. Bramborová šťáva prospívá vlasům a pokožce hlavy a voda po vaření brambor funguje jako hnojivo pro rostliny.

Jak udržujete v čistotě koženou obuv?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
133 lidí právě čte
Autor článku

Michaela Hajdová

Zobrazit další články