Objevte ten nejjednodušší způsob, jak odstranit starou tapetu

Někdy je tapeta právě to, co domov potřebuje, aby se stal útulným místem k žití. Když je ale tapeta zastaralá, do místnosti vůbec nezapadá a vy jste z toho už zoufalí, můžete přistoupit k řešení a tapetu strhnout. Nabídneme vám několik rychlých kroků a tipů, které vám pomohou provést odstranění papírové tapety co nejplynuleji, bez ztráty nervů a chladné hlavy.

i Zdroj obrázku: pixabay.com
                   

Co byste měli vědět, než začnete

Myslete na to, že věci okolo vás se při procesu strhávání mohou namočit nebo zvlhnout. Je proto na místě dát si pozor a raději vypnout proud a všechny zásuvky, které vám během práce budou stát v cestě. Připravte se taky na vzniklý nepořádek a čas, který práci budete muset věnovat. Abyste měli na práci prostor, odsuňte veškerý nábytek stranou a zakryjte fólii včetně podlahy. Pro práci budete potřebovat:

  • malířský váleček (i s tyčí),
  • Malířskou špachtli,
  • Kbelík s horkou vodou. 
iZdroj obrázku: pixabay
Odstraňování tapet není moc oblíbená činnost

Práce je to úmorná

Pamatujte, že čím déle budou tapety namočené, tím lépe půjdou strhnout. Proto stěnu s tapetou důkladně namáčejte i během procesu strhávání, ale tak, aby se voda neshromažďovala na zemi, ale vsakovala do stěn. Poprvé ji navlhčete pomocí válečku a horké vody asi 20 minut před započetím prací. Postupujte zespoda nahoru a doufejte, že práce vám půjde od ruky. Někteří pro tuto práci doporučují použít směs aviváže a horké vody, v každém případě je dobré, použít u toho rukavice.

iZdroj obrázku: pixabay.com
Je třeba postupovat krok za krokem

Hotovo, ale ještě to lepidlo!

Tapeta je stržena, ale na zdi zůstaly skvrny po lepidle. Nejjednodušší způsob, jak je odstranit požít navlhčený hadřík v horké vodě a skvrny se pokusit setřít. Pokud tento postup nezabírá, zkuste na ně použít vodu smíchanou se saponátem na nádobí a třít skvrny houbou nebo hadříkem. Pokud se povedlo máte vyhráno. Až budete přemýšlet, jak čistou stěnu zkrášlit, tapet se nebojte. Ty moderní se již strhávají snadno a rychle a můžou váš domov pěkně zvelebit.

Diskuze Vstoupit do diskuze
70 lidí právě čte
Autor článku

Ladislav Podešva

Zobrazit další články