Nová cena rajčat v ČR: 590 Kč. Prodejci se už dočista pomátli. Oblíbená zelenina bude letos jenom pro bohaté

Cena rajčat vystoupala v některých obchodech raketově nahoru. Za jeden kilogram tak budete muset zaplatit klidně až 590 Kč.

i Zdroj fotografie: Lukáš Jírovec pro adbz
                   

Ačkoli v poslední době dochází k neustálému zdražování spotřebního zboží, letos se prodejci nejspíše zaměřili na ovoce a zeleninu. V mnoha obchodech se totiž objevila nová cena cherry rajčátek, jejichž cena se nyní pohybuje okolo 180 Kč za kilogram – existují však i místa, kde za ně budete muset zaplatit klidně až trojnásobek, tedy zhruba 590 Kč. Situace se dle serveru Kurzy týká i dalších produktů, a to zejména těch dovážených z tropů. 

Cherry rajčátka a jejich cena 

Cherry rajčátka jsou známá pro svou jedinečnou chuť a schopnost přečkat jakékoli roční období. Kromě toho se s nimi mnohem snáze pracuje a hodí se i na ozdobu různých pokrmů, což se o běžném druhu této zeleniny říci nedá. Tyto skutečnosti jsou však také důvodem toho, že se v obchodech prodávají za poměrně vysokou cenu – ta však v letošním roce stoupla natolik, že si je brzy budou moci dovolit pouze bohatí jedinci.  

Pokud si tedy dnes budete chtít koupit lahodná cherry rajčátka, zaplatíte za ně dle webu PrahaIN v průměru zhruba 150 až 180 Kč za kilogram (tato cena se může mírně lišit, pokud narazíte na akci). Některé obchody však tento standard neberou v potaz a prodávají je i za troj až čtyřnásobek, tedy klidně za 590 Kč. A pokud si budete chtít objednat dovoz zeleniny prostřednictvím aplikací, jako je Rohlík, vyjdou vás bezmála okolo 300 Kč. 

Rajčata v dlaních iZdroj fotografie: Piqsels
Cena cherry rajčátek letos rapidně roste.

Prodej cherry rajčátek pokulhává 

Většina prodejců se také netají tím, že cherry rajčátka z regálů příliš nemizí. Ačkoli si na nich mnoho lidí rádo pochutná, takto vysoké ceny většinu z nich spíše odradí. V obchodech se proto objevují spíše nahodile a v malém množství, přičemž nejčastěji jsou dováženy z různých regionů Španělska. Na webu adbz jsme také psali, jak si rajčata můžete vypěstovat sami doma, a ušetřit tak za jejich zbytečné utrácení v supermarketu. 

Jak často jíte cherry rajčátka vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
97 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články