Psi, které je téměř nemožné vychovat: Některá plemena pro poslušnost nemají předpoklady, mnoho lidí to před koupí neví

Některá psí plemena jsou na výchovu náročnější než jiná. S těmito typy je opravdu těžké pořízení a vycvičit je vás bude stát spoustu času a námahy.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Aby byl život se psím společníkem snadný i zábavný, je potřeba jej co nejlépe vycvičit. Každý pes potřebuje od své rodiny pozornost, péči a lásku. Abyste je naučili, co je třeba, musíte mu věnovat čas a poctivě s ním jednotlivé triky i povely trénovat. Některá plemena pro svůj výcvik ale potřebují mnohem více času. Přestože se jedná o psy inteligentní, bývají často nezávislí a tvrdohlaví. U těchto plemen buďte předem připraveni.

Nejméně poslušná plemena

Než si svého čtyřnohého miláčka vyberete, měli byste se nejdříve seznámit s jeho povahovými rysy. Jinak kupujete zajíce v pytli a vaše očekávání, která do soužití s vybraným chlupáčem vkládáte, nemusí být naplněna.

Afghánský chrt

Toto plemeno bylo vyšlechtěno tak, aby dokázal celý den honit kořist na velké vzdálenosti. Museli sami přemýšlet, vyhodnocovat situaci a být nezávislí na svém pánovi. Dodnes bývají tito psi rezervovaní a často neposlušní. Na druhou stranu jsou velmi milující a loajální. Alespoň několikrát týdně tito psi potřebují běhat a pronáslednovat svou kořist, aby byly jejich potřeby uspokojené.

Čau-čau

O tomto plemenu se říká, že má kočičí povahu. Tito psi bývají rezervovaní, nezávislí, důstojní, inteligentní a tvrdohlaví. Aby vás poslechli, musíte je umět přesvědčit, že to vlastně sami chtějí udělat. Při nedostatečné socializaci mohou být teritoriální a agresivní.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Basenji

Toto plemeno má povahu zkombinovanou afghánským chrtem a čau-čauem. Taktéž byl vychován jako nezávislý lovec. Tento pes musí být v brzkém věku socializován a vycvičen. Trénink ale ztěžuje jejich bezmezná energie a rychlá ztráta pozornosti.

Buldok

Tvrdohlavost těchto psů koření v činnosti, pro kterou byli vyšlechtěni. Jejich prací bylo vyhánění dobytka na trh. Tito psi nebývají agresivní, ale vše vykonávají ve svém vlastním čase a velmi pomalu se učí.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Bloodhound

Původně bylo toto plemeno vyšlechtěno k lovu jelenů a kanců. Rozvíjená byla jeho schopnost sám přemýšlet. Má nekonečné množství energie a bez důkladného výcviku bude spíš neposlušný.

Jezevčík

I toto plemeno bylo vychováno k lovu. Zejména jezevců, králíků, lišek i kance. To zapříčinilo, že jsou doteď odvážní, nezávislí a tvrdohlaví. Potřebují neustále zaměstnávat tělo i mysl. Pokud se nudí, může být jejich neposlušnost ještě horší.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pekingský palácový psík

Tento psík byl vyšlechtěn k tomu, aby seděl na klíně královské rodiny. Je v něm silně zakořeněn pocit důležitosti a je téměř nemožné jej naučit speciálním cvikům. S velkou pravděpodobností vás budou brát spíš jako své poddané. Je nutné je vychovávat a socializovat od velmi raného věku, aby vycházeli s cizími lidmi i psy.

Bígl

Toto plemeno bylo vyšlechtěno, aby vždy následovali svůj nos. Jsou tvrdohlaví a umanutí a s tím musíte při jejich tréninku počítat. Neobejdou se bez dostatečného pohybu, jinak se začnou nudit a mohou vám zničit celý dům.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Velšský teriér

Tito psi byli také nejčastěji používání k samostatnému lovu. Dokáží přemýšlet sami za sebe a nebudou vás chtít jen tak poslouchat. Mají obrovské množství energie a chtějí si stále hrát. 

Barzoj

Jinak se tomuto plemeni říká Ruský chrt. Silně je v těchto psech zakořeněn nezávislý postoj, neboť byli vyšlechtěni k lovu vlků. Rozhodně se tento pes nehodí na poklidné procházky. Má silnou potřebu neustále něco pronásledovat a potřebuje k vyběhání dostatek místa.

Jaké psí plemeno máte doma vy?

Zdroj: IHeartDogs
Diskuze Vstoupit do diskuze
138 lidí právě čte
Zobrazit další články