Neobvyklá použití WD-40: Hodí se při úklidu, i jako odrazovač ptáků
adbz.cz » Hobby » Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům

Neobvyklá užití WD-40: Na počmáranou zeď, skvrny od lepidla, vodní kámen i proti ptákům

Zjistěte, jak využít WD-40 k odstraňování skvrn, impregnaci obuvi, odmrazování auta a dalším praktickým úkonům. Objevte sílu tohoto univerzálního přípravku.

WD-40 spreje
Zdroj fotografie: Mike Mozart / Creative Commons / CC BY 2.0

Kéž by existoval jediný přípravek, se kterým by se dalo udělat téměř všechno. Co kdybyste zjistili, že něco takového je běžně k dostání v obchodě? S tímto produktem můžete vyřešit mnoho problémů. Možná tajemnou kapalinu WD-40 míjíte na pultech supermarketů či drogerií. A to je velká chyba! Protože tento prostředek s nenápadným obalem a žlutým logem má tolik využití, že by byl hřích ho nemít doma. Některé způsoby upotřebení by vás jen těžko napadly.

Funguje jako odstraňovač skvrn

Tekutinu WD-40 můžete efektivně využít při úklidu. Při běžném provozu domácnosti vzniká řada odolných nečistot, kterých není snadné se zbavit. Zkuste proto opatrně nastříkat WD-40 na skvrny třeba na koberci a po chvilce působení místo otřete utěrkou z mikrovlákna. Pokud jde například o skvrny od lepidla, možná budete muset tento krok opakovat několikrát. WD-40 je každopádně účinným odstraňovačem různých typů skvrn a pomůže vám obnovit čistotu.

Vyžene otravné ptáky

Nesnášíte holuby, tak jako většina lidí? Pokud se tito ptáci zabydleli na vašem parapetu a nevíte, jak se s nimi vypořádat, zkuste místo nastříkat WD-40. Nemusíte se obávat, že byste ublížili zvířatům. Holubům vadí vůně WD-40 natolik, že se drží od ošetřeného místa dál. Už se nebudete muset trápit holubími exkrementy na parapetu.

holub ptak plot
Zdroj fotografie: Depositphotos

Ochrání povrch obuvi

Chcete, aby vaše oblíbené boty byly voděodolné? Aplikujte WD-40 na jejich povrch, a tím docílíte vytvoření ochranné vrstvy. Buďte však opatrní, tato metoda funguje pouze pro boty s hladkým povrchem a není vhodná pro semišové nebo látkové boty.

Odstraní led z čelního skla

Dalším tipem je využití jako nemrznoucí směs do auta. Nastříkejte přípravek na sklo a rovnoměrně jej rozetřete. Díky tomu se rychle zbavíte ledové vrstvy a už se nemusíte trápit dlouhým čekáním nebo škrábáním. WD-40 je skvělým pomocníkem při odmrazování auta.

Ošetří skleněné plochy v koupelně

Skleněné dveře sprchového koutu jsou krásné, ale bohužel se na nich často usazuje vodní kámen. Abychom tomu předešli, použijeme opět WD-40. Stačí jej nastříkat na skleněné plochy a následně důkladně otřít. Tím vytvoříme ochranný film, který zabrání usazování vody po sprchování a udrží dveře čisté a průhledné.

impregnace bot
Zdroj fotografie: Depositphotos

Podařilo se vašemu dítěti vytvořit umělecké dílo na zdi? Nezoufejte! WD-40 vám pomůže s odstraněním čmáranic. Stačí nastříkat přípravek na povrch, nechat jej působit a poté otřít. Je však důležité upozornit, že tato metoda je vhodná pouze pro stěny s omyvatelnou strukturou. Před použitím si tedy pečlivě zkontrolujte materiál a vyzkoušejte přípravek na menší ploše.

Jistě existuje bezpočet dalších skvělých využití pro WD-40. Například pro naostření tupých nůžek nebo v případě, že nemůžete sundat prsten z vašeho prstu, tento přípravek vám rozhodně pomůže. WD-40 je obecně hodně využíván domácími kutily, ale jak je vidět, najde si své uplatnění i v běžném provozu domácnosti.