Vybudoval farmu uprostřed lesa z ničeho. Když sousedé zjistili, že ho hledá přes 2 300 policistů, nevěřili vlastním očím, co muž doma skrýval

Německé policii se podařilo zatknout podezřelého střelce přezdívaného „Rambo“. Našli ho po pětidenním pátrání, schovával se v německém Schwarzwaldu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Yves Rausch je muž, který má opravdu dlouhý trestní rejstřík. Jednoho dne v Německu odzbrojil skupinu policistů a i s jejich zbraněmi utekl do lesů. Pět dní německým policistům unikal, avšak nakonec se ho konečně podařilo dopadnout. Dostal přezdívku „Rambo“, protože jeho čin připomínal scénář amerického filmu Rambo, kde si hlavní roli zahrál Sylvester Stallone.

Muže hledalo více než 2 300 policistů

Jednatřicetiletý muž v neděli uprchl do lesa, který se nachází poblíž Oppenau v jihozápadním Německu, poté, co vyhrožoval skupince policistů, a dokonce jim odcizil zbraně. K jeho dopadení byla nasazena i elitní jednotka, helikoptéry a pátrací psi. Yvese Rausche hledalo více než 2 300 policistů.

Zranil sebe i policistu sekerou

Podezřelý muž byl nalezen ve křoví se čtyřmi zbraněmi položenými před sebou. Měl také sekeru v klíně, kterou zranil sebe i policistu, jenž se ho snažil zatknout. Naštěstí ani jeden z nich nepotřeboval ošetření v nemocnici. Policistům v dopadení pomohl pracovník pošty, který jim poskytl o podezřelém důležité informace.

Informace o „Rambovi“

Matka Yvese řekla, že byl loni vystěhován ze svého pronajatého bytu. Nakonec přespával u svojí tety a postupně si dělal domov v lese. Popsala ho jako zálesáka, který chtěl uniknout do přírody a být volný. Pěstoval si vlastní zeleninu a vyřezával dřevěné trpaslíky, které toužil prodat. Pár dnů před incidentem si s ním prý dala kávu a působil úplně normálně.

Jeho trestní rejstřík je opravdu hodně dlouhý. Před 11 lety mu byl uložen trest jako mladistvému za zastřelení ženy kuší. Dostal více než 3 roky odnětí svobody. V roce 2019 byl zase obviněn za držení dětské pornografie.

Zdroj: BBC

Diskuze Vstoupit do diskuze
114 lidí právě čte
Zobrazit další články