Změkčení froté ručníků: Pro znatelný rozdíl stačí 2 lžíce soli
adbz.cz » Hobby » Změkčení froté ručníků: Pro znatelný rozdíl stačí 2 lžíce soli, k dokonalejšímu výsledku pomůže žehlička

Změkčení froté ručníků: Pro znatelný rozdíl stačí 2 lžíce soli, k dokonalejšímu výsledku pomůže žehlička

V důsledku praní ručníky často po nějaké době tvrdnou a při utírání pokožku škrábou. Abyste jim vrátili jejich původní jemnost a hebkost, vyzkoušejte tento jednoduchý trik.

frote rucniky zmekceni
Zdroj fotografie: iStock

Není nic příjemnějšího, než dopřát si příjemnou koupel nebo sprchu, a poté se zabalit do dokonale hebkého a jemného froté ručníku. Bohužel čím častěji ručníky používáte a perete, tím rychleji svou původní hebkost ztrácí. Vše závisí na pracím prostředku a tvrdosti vody. Naštěstí existuje způsob, díky kterému budou ručníky opět dokonale hebké a příjemně měkké. 

Co budete ke změkčení ručníků potřebovat

Aby vám ručníky opět mohly dopřát příjemný požitek a pohodlí, nechte je znovu změkčit. Jediná surovina, kterou k tomu budete potřebovat, se ukrývá ve vaší kuchyni. Touto zázračnou surovinou je obyčejná kuchyňská sůl. Trochu soli pomůže navrátit ručníkům jejich původní hebkost a vaše pokožka bude zase jako v bavlnce.

Jak ručníky opět změkčit

Pro obnovu původní  měkkosti a hebkosti ztvrdlých ručníků je před praním nechte jednoduše namočit ve vodě se solí. Napusťte do lavoru 5 litrů teplé vody a přidejte 2 – 3 polévkové lžíce soli. Směs pořádně promíchejte, aby se sůl ve vodě rozpustila, a ručníky do roztoku ponořte. Několik hodin takto ručníky nechte ponořené a následně vyperte v pračce, jak jste zvyklí. 

pracka prani rucnik
Zdroj fotografie: Depositphotos

Pokud nemáte čas nechat ručníky pár hodin v roztoku namočené, přidejte během praní do zásobníku na prací prášek 2 lžíce jedlé sody a 1,5 čajové lžíce soli. Pro větší hebkost můžete ručníky po usušení vyžehlit, čímž ještě více změknou. 

Prevence proti tvrdnutí ručníků

Aby vám ručníky vydržely co nejdéle měkké a hebké, můžete vyzkoušet změkčovač vody. Místo pracího prášku můžete použít prací gel, který se během pracího programu snadněji rozpouští a neulpívá na vláknech ručníků, kde následně během vysoušení tvrdne. Průměrná teplota praní ručníků by neměla být nižší než 40 °C. Teplota vody ovlivňuje rozpouštění pracího gelu nebo prášku, a tím přímo souvisí s tvrdnutím vláken vašich ručníků.