Nájmy prudce vzrostou, a to až o 130 %. Zdražení se dotkne jedné skupiny Čechů, i vás?

Pokud bydlíte v této části Česka, váš nájem nejspíše velmi brzy naroste. Některé skupiny lidí se již proti skokovému zvýšení začínají bouřit.

panelak i Zdroj fotografie: Pixabay
                   

Současná doba nejistoty nutí státní příslušníky dělat kroky, které bohužel nejsou příjemné pro všechny občany. Příkladem je toho nešťastná zpráva, již nedávno obdrželi mnozí obyvatelé Brna, a to ohledně brzkého nárůstu nájmů. Situace se týká zejména těch, kteří využívají městské panelové domy, jejichž nájem byl oproti ostatním obývacím jednotkám ve městě podstatně nižší. Změna má dle serveru ČT24 zajistit peníze na opravy bytových domů. 

Zdražení pocítí zejména lidé v panelácích 

Nové výše nájmů nejsou příjemnou zprávou pro nikoho a někteří obyvatelé městských domů se dokonce začínají bouřit. Ceny totiž mohou v některých případech vzrůst až o neuvěřitelných 130 %, a to z pouhého měsíce na měsíc. Tuto skutečnost si většina spotřebitelů nedokáže vysvětlit, a tak žádají úředníky, aby skokový nárůst rozdělili alespoň na dvě části. Díky tomu by totiž zdražování pocítili alespoň o trochu méně. 

Bohužel to však vypadá, že žádné změny se konat nebudou a obyvatelé nebudou mít na výběr jinak než platit více. Doposud tak nájemce v panelových bytech o velikosti 3+1 vyšel měsíc bydlení na 3 800 Kč, ze kterých nyní bude o čtyři tisíce vyšší částka. Mnozí obyvatelé Brna tak dle serveru CNN již nyní přiznávají, že nebudou mít na zaplacení nového nájemného dostatek finančních prostředků a budou muset žádat o příspěvky na bydlení. 

Panelák iZdroj fotografie: Depositphotos
Některé obyvatele Brna čeká extrémní zvyšování nájmů.

Mnoho Brňáků v nesnázích 

Příkladem jsou toho starší manželé Koukalovi, kteří spolu nyní již přes 35 let spokojeně žijí v třípokojovém bytě v jednom z paneláků na brněnských Vinohradech. Oba jsou již v důchodu, a tak se snaží šetřit, kde se dá, ovšem nyní budou čelit mnohem větší výzvě. Jejich nájemné se taktéž v průběhu následujících měsíců razantně zvedne a bohužel se bojí, že ho neutáhnou. Na webu adbz jsme také psali, jak rychle snížit vysoký nájem a ušetřit peníze. 

Co si o takovém skoku myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
96 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články