Vlastní bydlení za 200 000 Kč: Vy jste o této skvělé nabídce ještě neslyšeli? Pospěšte si, než vám ho někdo vyfoukne

Do Česka přichází nový trend „pronájmem k vlastnímu bydlení“. Každý mladý člověk tak může získat vlastní bydlení již za 200 000 Kč.

i Zdroj fotografie: Brendel / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Pořídit si v současné době vlastní bydlení je zejména pro mladé generace téměř nereálným úkolem. Do České republiky proto míří trend z anglosaských zemí „pronájmem k vlastnímu bydlení“, díky kterému si budou zejména lidé s budoucím kariérním růstem moci dovolit pořídit nový domov již za několik stovek tisíc korun. Půjčku si totiž v takovém případě můžete sjednat již v momentě, kdy máte našetřené tři procenta ceny nemovitosti.

Pronájmem k vlastnímu bydlení… 

Se sjednáním půjčky „pronájmem k vlastnímu bydlení“ souvisí také nájem po následujících pět let v nemovitosti, kterou si chcete koupit. Prospěch z ní proto mohou mít zejména ti, kteří pracují v perspektivních oborech a mají před sebou rychlý kariérní růst a s tím spojený růst příjmů. Právě tito lidé nebudou muset mít klasických 10 %, které běžně mladý člověk potřebuje na zaplacení hypotéky, ale pouze 3 % a maximálně pět let placení nájmu.

Novou možnost zapůjčení finančních prostředků na český trh přináší společnost Ownest a volá po všech ambiciózních mladých lidech, aby využili jejich lukrativní nabídku. Stačí vám vybrat si byt či dům, podepsat vázací smlouvu na podnájem v nemovitosti po dobu až pěti let a zaplatit požadovanou vstupní částku. Jakmile tak učiníte, odborníci vám ji koupí a umožní vám v ní žít a chovat se vesměs jako doma – tedy jako by byla vaše. 

malování stěn iZdroj fotografie: Depositphotos
Díky novému trendu v ČR můžete získat vlastní bydlení již za 200 00 Kč.

Bydlení již od 200 000 Kč (někdy i méně) 


Nové bydlení tedy můžete získat od zhruba 3 % jeho celkové částky s tím, že budete mít následujících pět let jisté bydlení. Pokud byste si tedy chtěli například pořídit dům za cenu 7 000 000 Kč, postačí vám k tomu do začátku pouze 210 000 Kč. To je oproti klasickým 10 % (což by bylo 700 000 Kč) podstatně velký rozdíl. Na webu adbz jsme také psali o městech, kde se dá sehnat slušné bydlení již od 3 100 Kč za měsíc.

Co si o tomto trendu myslíte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
63 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články