„Za týdenní nákup nikdy neutratíme víc než 350 Kč,“ píše Pavel (39). Kdyby se každý inspiroval, tak nedře bídu s nouzí
I v současné době se dá během nakupování ušetřit plno peněz. Stačí se řídit správnými radami a za týden neutratíte více než 350 Kč.
Mnoho lidí si dnes stěžuje na neustále rostoucí ceny za potraviny v obchodech, které bohužel už ani neodpovídají takovým kvalitám jako dříve. Stále nicméně existují způsoby, díky kterým na nich můžete ušetřit značné množství peněz a přitom nepřijít zkrátka. Své o tom ví i Pavel S. z Hodonína, který za týdenní nákup pro celou rodinu neutratí více než 350 Kč.
Maso jedině ve slevách
Základem je podle něj nakupovat ve slevách. „Většina velkoobchodů dnes nabízí zlevněné zboží, které se nestihlo prodat, ale stále mu do konce data spotřeby zbývá několik dní. Často jsou to například různé druhy masa v lednicích, jejichž cena kvůli nízkému zájmu klesá klidně i o 50 až 70 %. Takhle jsme ušetřili plno peněz během letních grilovaček,“ uvádí Pavel.
„Navíc takové maso může vždy zůstat v mrazáku, kde si ho můžete nechat na horší časy. Když tedy nakoupíte dostatek těchto produktů, bude vždy po ruce a vás to vyjde na pár korun. Dále se pak snažíme s rodinou kupovat levnější a zároveň zdravé produkty, jako jsou vločky, ze kterých se dá vykouzlit lahodná snídaně. Celkově si myslím, že za týdenní nákup nikdy neutratím více než 350 Kč, a co se týká jídla, rozhodně doma nestrádáme,“ pokračuje.
Nikdy s jídlem neplýtvejte
Další možností je nakupovat zlevněné tašky s ovocem a zeleninou, které už brzy budou přezrálé. Tuto novinku dnes najdete třeba i v Lidlu a Kauflandu. „Ještě lepší je ale pěstovat své vlastní ovoce a zeleninu, které je pak možné skladovat i v mrazáku. Tam máme i spoustu másla, které kupujeme ve velkém, když jsou slevy,“ uvádí dále hrdý otec.
„Ve finále pak nemáme potřebu jíst každý den něco extra. Na večeři nám stačí chleba ve vajíčku nebo jiné domácí klasiky. Máme navíc to štěstí, že nám babičky rády dávají potraviny, které samy nespotřebují. To je podle mě také velmi důležité, s ničím zbytečně neplýtvat a vždy vše spotřebovat. Slovo plýtvání u nás doma zakazujeme.“