Opravdu luxusní a odolná dlažba? Doporučujeme betonovou!

Funkční, praktická, odolná a bezpečná. To zřejmě jsou hlavní parametry, jimiž bychom se měli řídit při výběru venkovní dlažby. Podstatná ovšem je také estetická stránka věci. Dlažba by měla nejenom ladit s okolím, ale také se vám líbit. Jaké existují možnosti?

                   

Zámková, dřevěná, kamenná, cihlová, keramická nebo betonová? Venkovní dlažbu volte především s přihlídnutím ke stupni zátěže, jež na ni bude vyvíjena. Jinou dlažbu zvolíte mezi záhonky v užitkové zahradě, jinou v bezprostředním okolí bazénu a jiná bude přímo navazovat na váš dům.

Proč betonovou?

Nejvíce odolná, a to nejenom proti zátěži, ale i mechanickému poškození a mrazu, v každém případě je betonová dlažba. Nejde však jen a pouze o samotný materiál. Velkou roli hraje také jeho tloušťka. Zatímco pro zahradní cestičku si vystačíte s 33 mm silnými dlaždicemi, příjezdová cesta do garáže by měla být tvořena dlaždicemi minimálně dvojnásobně silnými. Na trhu ale najdete i dlaždice (doporučujeme Presbeton), po nichž mohou jezdit i nákladní automobily.

Krása dřeva a pevnost betonu

Oslovily vás fyzikální vlastnosti betonu, ale po designové stránce je vám bližší spíše struktura dřeva? A co oba tyto materiály spojit v jeden? Výsledkem může být betonová dlažba imitace dřeva spojující krásu dřeva s vlastnostmi betonu.

i

Levnější než dřevo

Dlažba dekor dřeva je navíc k překvapení mnohých cenově příznivější než terasová prkna z exotických dřevin. I přesto, že se ve většině případů vyrábí na zakázku. K tomu je na rozdíl od dřevěných teras v podstatě bezúdržbová.

Vápenec, břidlice i travertin

A nebo vás láká jiná přírodní dlažba? Třeba kamenná? Líbí se vám dlažební kostky? Vápenec, břidlice nebo travertin dlažba? I tyto přírodní materiál je beton schopen nahradit. Tak věrohodně, že originál od náhražky nerozeznáte. Výsledkem přitom opět bude mrazuvzdorný, trvanlivý a na údržbu nenáročný povrch. Maximálně funkční a velmi luxusní. Zkrátka se u vašeho domu bude vyjímat jako šperk.

Diskuze Vstoupit do diskuze
106 lidí právě čte
Autor článku

Monika Hynčicová

Zobrazit další články