Na čištění záchodu není potřeba štětka. Stejnou, ne-li lepší službu, prokáže vidlička s houbou na nádobí

Vyzkoušejte tento jednoduchý trik a nahraďte záchodovou štětku obyčejnou vidličkou a houbičkou na mytí nádobí. Konečný výsledek vás zaručeně velmi příjemně překvapí.

i Zdroj fotografie: abcMedia
                   

Udržet koupelnu v perfektním a čistém stavu je často opravdu velkým oříškem. Vlivem nadměrného množství vlhkosti, prachu a dalších nečistot vznikají odolné a těžko odstranitelné usazeniny, na které jsou i běžné čistící prostředky krátké. S vyčištěním těžko dostupných míst v toaletě vám pomůže obyčejná vidlička a houbička na mytí nádobí.

Jak účinně vyčistit záchod

Nádoby s přípravky na čištění toalet mají hrdlo speciálně tvarované tak, aby bylo možné kapalinu nalít i do různých zákoutí. Díky tomu sice dojde k dekontaminaci povrchu, ale bez mechanického čištění se nečistot zcela nezbavíte. Záchodová štětka má ve většině případů příliš velký objem, než aby se do prostoru pohodlně vešla a mohla odvést svou práci.

Co budete k čištění toalety potřebovat

Zrovna v nejhůře dostupných místech se často hromadí největší množství nečistot a bakterií. Jejich nedostatečné mytí může vést ke vzniku plísní nebo nepříjemnému zápachu, který se postupně dostane i do zbylých částí vaší domácnosti. Pomůže vám však tento jednoduchý, ale velmi účinný trik. Pro vyčištění toalety budete potřebovat jen starou vidličku, houbičku, ostrý nůž a lepidlo.

čištění toalety iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak připravit pomůcky k čištění

Z příborníku obětujte jeden kus, který se k sadě nehodí nebo jej neradi používáte. Jelikož je čištění toalety pravidelnou činností, je dobré mít tento univerzální výrobek vždy připravený po ruce. K přípravě houbičky budete potřebovat opravdu ostrý nůž. Nejprve se zbavte tvrdé strany, a poté houbičku z kratší boční strany nařízněte. Do vytvořeného otvoru vidličku nalepte a nechte lepidlo zaschnout.

Jak vyčistit toaletu vidličkou a houbou

Prvním krokem k dosažení dokonale čisté toalety je navlhčení houbičky na vidličce. Jakmile máte hotovo, přidejte na její povrch trochu saponátu nebo jiného mycího přípravku a vsuňte houbičku pomocí vidličky pod okraj toalety. Začněte s ní pohybovat ze strany na stranu a kroutit, dokud se veškeré špíny pod okrajem nezbavíte.

V případě potřeby celý postup několikrát zopakujte. Ve chvíli, kdy budete mít hotovo a po vytažení houbičky na ni nebude vrstva nechutné usazené špíny, slijte povrch pod okrajem trochou čistícího přípravku a nechte několik minut působit. Zhruba po 15 minutách spláchněte, čímž povrch dočistíte vodou. Za pár minut bude vaše toaleta dokonale čistá.

Jak odstranit vodní kámen ze záchodové mísy

Jaký postup při čištění záchodové mísy používáte vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
119 lidí právě čte
Zobrazit další články