Zbavte se myší jednoduše a rychle jednou provždy. Stačí vám mouka...
adbz.cz » Hobby » Myši zmizí hromadně a už se nikdy nevrátí. Odpudí je sádra, mouka a sůl

Myši zmizí hromadně a už se nikdy nevrátí. Odpudí je sádra, mouka a sůl

Přemnožené myši jsou problémem, který je třeba řešit. Rychle se rozmnožují a mohou šířit nejrůznější choroby. Naštěstí existuje trik, který vám pomůže se jich zbavit.

mysi doma zradlo
Zdroj fotografie: Depositphotos

Myši navštěvují lidské domovy, hledají-li potravu, teplo nebo úkryt. Kromě nemocí způsobují tito nezvaní hosté i jiné škody – hryžou kabely, věci jako knihy, hračky nebo oblečení, dokonce se dokáží dostat do plastových nádob s potravinami. Zanechávají po sobě specifický zápach, stopy moči a výkaly, které jsou zdrojem virů a bakterií. Naštěstí existuje jednoduchý způsob, jak se hlodavců zbavit. Potřebujete k němu jen pár věcí, které najdete u sebe doma.

Nepusťte si myši do domu

Prevence v tomto případě není zcela jednoduchá, ale přece jen se vyplatí hlodavcům vstup do domu trochu zkomplikovat. Tyto malé potvůrky jsou mrštné a navíc se dokáží vměstnat i do velmi úzkých prostor, kde byste to nečekali. Proto je třeba, abyste i ty nejmenší skuliny utěsnili. Použít můžete ocelovou vlnu, kterou hlodavci jen tak nerozkoušou. Potraviny skladujte na místech, kam se myši jen tak nedostanou a přechovávejte je v uzavíratelných nádobách z materiálů, které hlodavci nedokáží rozkousat.

Když kočka nestačí

Napůl vyhráno má ten, kdo si může dovolit mít v domě kočku. Většina domácích šelem si s myšmi dokáže poradit. Pokud kočku nechcete nebo nemůžete z jakéhokoliv důvodu chovat, musíte vyzkoušet jiné metody. Vyzkoušejte esenciální oleje, jejichž vůně pomůže myši odstrašit. Nejúčinnější je výrazný mátový nebo hřebíčkový olej. Nakapejte olejíček hojně na vatové tamponky a ty rozmístěte na místech, kde se myši nejčastěji vyskytují.

Mrtvé myši v kuchyni
Zdroj fotografie: Depositphotos

Myši porazíte sádrou

Prostředek proti myším si také můžete jednoduše vyrobit sami doma. Potřebujete k němu pšeničnou mouku, sůl a sádru. Smíchejte po jedné polévkové lžíci mouku a sádru a přidejte půl lžíce soli. Získanou směs vsypejte do malých misek. Ty rozmístěte na místa, kde se myši vyskytují, a nechte je tam přes noc. Směs způsobí u hlodavců dehydrataci. Uhynulých myší se nedotýkejte a všechna místa, kde se pohybovaly, vydezinfikujte. Pokud váš dům myši zamořily ve velkém, určitě se obraťte na deratizátora.