Škůdci se k vašim rostlinkám nepřiblíží na centimetr: 3 způsoby využití nepřekonatelné síly hořčičného semínka

Nedejte škůdcům na své zahradě žádnou šanci. Na pěstované plodiny aplikujte postřik s hořčičným semínkem a užívejte si bohatou úrodu.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Každý rok se zahrádkáři potýkají se škodami, které na jejich úrodě napáchají nejrůznější choroby a škůdci. Abyste podpořili preventivní opatření, jež jste jistě učinili – správné umístění plodin, hnojení přírodními materiály (kompostem, hnojem, apod.) či pravidelnou zálivku – aplikujte na své záhony rozemleté hořčičné semínko. Toto dochucovadlo má totiž mnohem širší možnosti využití. Jakmile zjistíte, s čím vším vám pomůže, nakoupíte si ho do zásoby.

Neproniknutelná bariéra z hořčičného prášku

Slimáci a hlemýždi jsou obávanými ničiteli úrody. Dokáží v mžiku zlikvidovat kapustu, salát, rajčata, papriky nebo jahody. Abyste jim v tom zabránili, nasypte kolem svého záhonu prášek z rozemletých hořčičných semínek. Hořčice je totiž pro tyto plže toxická, avšak rostlinám nevadí. Dbejte na to, aby byla bariéra z prášku dostatečně široká a obnovovali jste ji po každém dešti. Vhodné je rovněž udržovat v okolí záhonu nízkou trávu a pravidelně kypřit půdu.

Hořčičný prášek pomůže v boji proti mšicím

Pro podporu své úrody nemusíte využívat průmyslová hnojiva či toxické chemikálie proti škůdcům, které jsou v úhrnu spíše ke škodě (znečišťují spodní vody a ve větším množství dokáží znehodnotit půdu). Zachovejte se ekologicky a jako první pomoc zvolte hořčičný prášek. Jestliže vaše plodiny napadly mšice, připravte si na ně jednoduchý postřik. V kýblu s 10 litry vody rozmíchejte 100 gramů hořčičných semínek rozemletých na co nejjemnější prášek.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Kýbl s roztokem poté nechte na chladném a stinném místě odstát po dobu několika dní. Poté přecezený roztok zřeďte s obyčejnou vodou v poměru 1:1 a přimíchejte k němu půl litru tekutého mýdla. S pomocí rozprašovače aplikujte na listy a stonek napadených rostlin. Léčebnou kúru provádějte po dobu několika dní. V případě, že by byly rostliny napadené mšicemi velmi intenzivně, kombinujte tuto metodu s ručním očištěním rostliny od škůdce.

Postřik, který vypudí mandelinky i obaleče

Nejsou to jen plži a mšice, s nimiž si hravě poradíte. Přípravek, který si namícháte z rozemletého hořčičného semínka, vody, octa a dehtového mýdla, vám pomůže ochránit plodiny před mandelinkou bramborovou, třásněnkami i obaleči. Dvě polévkové lžíce prášku ze semínka smíchejte s 5 litry vody, 100 mililitry octa a se 40 gramy dehtového mýdla (k dostání v obchodech s přírodní kosmetikou). Na plodiny aplikujte postřikem v pravidelných 7–10denních intervalech.

Jaké způsoby používáte, abyste se zbavili škůdců?

Nemáte po ruce hořčičné semínko? Naučte se, jak připravit postřik z česneku

Zdroj: Bhg

Diskuze Vstoupit do diskuze
140 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Superpotravina med: Potravina plná vitamínů pomůže nejen na nachlazení
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
České matky se obuly do Simony Krainové kvůli výchově dětí. Jsou podle nich nevzdělané
Události247.cz
Události247.cz
Konsolidační balíček dostává svou podobu, předčasný důchod bude zřejmě minulostí
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Jaký je původ tajemného Čupakabry: Někteří zastávají teorii, že jde o výsledek mimozemského genetického inženýrství