Mušky a octomilky v domě či bytě? Viníkem je chyba s plastovými okny, kterou spravíte během minuty

Mušky jsou velmi otravným hmyzem a pokud se dostanou do vaší domácnosti, je to nekonečný boj. Existují však způsoby, kterými se jich jednoduše zbavíte.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Mušky jsou neškodný hmyz v případě, že se s nimi setkáte ve venkovních prostorech. Pokud ale však zavítají do vaší domácnosti, je to nekonečný boj, abyste je vyhnali zpět. Naštěstí je lidský mozek o něco chytřejší než ten jejich a proto existují různé domácí triky, jak je jednoduše přelstíte a zbavíte se jich navždy. Je velmi snadné zbavit se jich po domácku, ale pokud se špinavé práce štítíte, naštěstí pro vás existují i produkty k zakoupení, které je posléze odstraní.   

Zkontrolujte také, zda ve vašem domě nejsou drobné škvíry

Než se dostaneme k trikům, zásadně se odteď snažte nenechávat dveře a okna otevřená déle, než je nutné. Mušky jsou opravdu rychlé a v případě, že jim necháte volný prostor, už se jich nezbavíte. Zkontrolujte také, zda ve vašem domě (zejména okně a parapetu) nejsou drobné škvíry, kterými by mohly proniknout dovnitř. Zkontrolujte také těsnění a případně ho vyměňte. Přirozeně je přitahují dobroty ve formě rozkládajících se produktů a odpadků. Dává tedy smysl, že nejúčinnější pasti budou z matriálů, které se běžně nachází ve vaší domácnosti. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Neodolatelná směs mléka s cukrem

Toto je trik, který pravděpodobně používali v minulosti již vaši prarodiče. Na sporáku tak poduste sklenici mléka spolu s šálkem mletého pepře a šálkem cukru. Poté nalijte směs do misky a položte ji na místo, kde vidíte mušky létat nejvíce. Malé letušky tak budou neustále přitahovány slaďoučkým cukrem a uvidíte, jak rychle se jich zbavíte. 

Zbavte se jich pomocí jablečného octu

Odborníci na pasti považují jablečný ocet jako ten nejlepší způsob, kterým se dá mušek zbavit. Nejprve jednoduše uchopte misku nebo sklenici a naplňte ji jablečným octem. Dále ji celou zakryjte plastovým obalem, který řádně utáhněte a zajistěte pomocí normální gumičky. Do horní části plastového obalu udělejte párátkem či tužkou několik menších otvorů a následně odejděte. Pokud mušky ucítí ocet, projdou skrze otvory a zůstanou uvězněni v misce.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Obyčejný ocet s kapkou mýdla

Tato domácí past na mušky je o něco jednodušší než ta předchozí. Vše, co potřebujete, je totiž ocet a kapka obyčejného mýdla. Nejprve tak naplňte misku běžným octem a poté do něj přidejte trošku obyčejného mýdla. Směs řádně promíchejte, Účelem mycího prostředku je změnit konzistenci octa tak, aby lepkavější. Mušky se pak ihned zachytí a nebudou se moci dostat ven.

Past z vína nebo piva

iZdroj fotografie: Depositphotos

Další fermentovanou látkou, kterou má většina lidí po ruce a dokáže zamezit výskytu mušek ve vašem bytě, je pivo nebo víno. Na dně lahve či plechovky nechte trošku kapaliny a umístěte ji na rovný povrch poblíž místu, kde jsou mušky nejvíce. Ty nebudou na sto procent schopny odolat alkoholové dobrotě a rychle se uvězní v láhvi, protože kapalina je velmi lepkavá. Můžete také opět přidat trošku mýdla na nádobí, abyste docílili rychlejšího zachycení.

Zdroj: Apartment Guide

Diskuze Vstoupit do diskuze
59 lidí právě čte
Zobrazit další články