S muškami bude amen: Past z mycího prostředku na nádobí, jablečného octa a obyčejné fólie

Povedený trik vám usnadní život a zbaví vás otravných mušek, které se objevují hlavně okolo zrajícího ovoce nebo zeleniny.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jak nejčastěji trávíte čas doma? Rádi se povalujete u televize, čtete knížky nebo jen tak relaxujete? Pro mnoho lidí je příjemné právě trávení času v kuchyni, ať už při vaření, nebo pečení. A někoho dokonce baví kuchyňský úklid. V dnešní internetové době lidé také rádi zkouší tzv. DIY a chlubí se s tím buď jen doma své rodině, nebo klidně i celému virtuálnímu světu. Dnes uvidíte skvělé DIY, které vás zbaví otravných mušek.

Co to znamená DIY?

Pravděpodobně jsou mezi vámi tací, kteří stále netuší, co vlastně DIY znamená. Čte se to doslova „dý aj way“, v angličtině je to „do it yoursefl“ a v překladu to znamená „udělej si sám“. Je to název jakési kultury, v níž se sdružují neprofesionálové, kteří si s čímkoli poradí sami nebo vytvoří nějakou vychytávku, a to bez pomoci odborníka. Taková vychytávka či věc není běžně k sehnání a měla by dobře posloužit samotnému tvůrci i jiným lidem.

Jak na otravné mušky?

Teď už každý ví, co DIY znamená, a ukážeme si ho v praxi. Jistojistě jste se někdy setkali s otravnými muškami, které začínají poletovat kolem ovoce a zeleniny, zejména když už vám dané suroviny doma leží delší dobu. Těm muškám se prostě nedá vyhnout, objeví se všude. Musí přece existovat něco, co mušky eliminuje. Ano, existují různé přípravky, ale někteří je nechtějí aplikovat v blízkosti potravin. Kromě toho nejsou trvalým, ale jen dočasným řešením problému.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak už víme, lidé jsou šikovní, a proto existuje jedno DIY řešení právě na tyto nepříjemné mušky. Je opravdu jednoduché, zabere vám jen pár minut, možná ani ne, a to nejdůležitější – jednou provždy vás zbaví otravných mušek. Potřebovat k tomu budete pouze mycí prostředek na nádobí, jablečný ocet, celofánovou fólii a menší mističku (nebo krabičku), ve které výslednou směs smícháte.

Postup je jednoduchý – vezměte si malou mističku a nalijte do ní trochu prostředku na nádobí. Poté vlijte ještě méně jablečného octa. Nakonec celou misku dobře zakryjte celofánovou fólií a pevně ji napněte. Do napnutého místa nahoře udělejte pár dírek, třeba párátkem. Počet dírek záleží na velikosti misky – ani moc, ani málo – ideálně 3–6 dírek. Tak a máte hotovo, lapač na otravné mušky je připravený nějaké polapit. Můžete zkusit lapač i na komáry a jiný hmyz, ale udělejte pak raději vetší dírky.

Jak bojujete proti muškám vy?

Zdroj: TraciesPlace
Diskuze Vstoupit do diskuze
123 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články