Klasické loupání česneku je nudné a zdlouhavé. Je proto dobré znát 5 efektivních triků, které ušetří nejen práci, ale také čas a nervy

Někdy je potřeba česneku opravdu hodně a loupat zvlášť nožem stroužek po stroužku může být zdlouhavé. S těmito triky vám práce půjde pěkně od ruky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Česnek je celoročním neodmyslitelným prvkem v kuchyni. Nejen, že výborně chutná, má taky spoustu příznivých účinků pro lidský organismus. I když s jeho konzumací bychom měli být opatrní zvláště v pozdních hodinách, kdy jeho trávením můžeme organismus na noc zbytečně zatížit. Málokdy v přípravě pokrmů použijeme jen jeden stroužek. Takto můžete v krátkém čase mít připravených stroužků, kolik potřebujete.

Jak efektivně naloupat česnek

Lidé jsou známí tím, že si jakoukoliv práci rádi zjednodušují. To platí i při loupání česneku. S těmito triky se můžete vyhnout odkrajování zbytečných kousků česneku i lepkavým rukám. Navíc budete mít práci rychle hotovou.

Namočený česnek ohřejte

Naplňte malou misku vodou a hlavičku česneku do ní vložte. Misku s česnekem pak nechte ohřát na 30 sekund v mikrovlnné troubě. Po vyjmutí stačí odříznout jeden konec z hlavičky česneku a stroužky ze slupky jednoduše vymáčknout.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Pořádně s česnekem zatřepejte

Hlavičku česneku rozeberte na jednotlivé stroužky a nasypte je do prázdné čisté plechovky. Přikryjte druhou plechovkou dnem vzhůru a pár sekund takto s plechovkami třepejte, jako byste připravovali míchaný drink. Uvidíte, že slupka sama za chvíli z česneku odpadne. Místo plechovek můžete použít taky zavařovací sklenici. Nasypte do ní stroužky česneku, víko zavřete a třepejte se sklenicí přibližně 30–60 vteřin.

Nechte to na mikrovlnné troubě

Pokud se vám nechce česnek v misce namáčet, můžete namáčení přeskočit a česnek rovnou vložit do mikrovlnné trouby. Předtím stačí jen odříznout oba konce hlavičky česneku. Česnek vložte do mikrovlnky na 20–30 vteřin a ta oloupe česnek za vás.  

iZdroj fotografie: Depositphotos

Rozmáčkněte česnek nožem

Tento způsob využijete především tehdy, pokud vám stačí pouze pár stroužků česneku. Stačí jen položit stroužek česneku na prkýnko a zatlačit na něj plochým tvrdým předmětem (např. čepelí nože). Slupka z česneku se pod tlakem rozbije a půjde snadno ze stroužku odstranit.

Použijte škrabku na česnek

Pokud se vám ani jeden z výše vypsaných způsobů loupání česneku nezamlouval, můžete už v obchodě sehnat i škrabku na česnek. Jedná se o válcovitý nástroj, do kterého stroužek česneku vložíte a na vodorovné ploše s ním válcujete, aby se slupka z česneku odloupla.

Inspirace jak skladovat česnek

Jaký je váš oblíbený recept s česnekem?

Zdroj: Divany
Diskuze Vstoupit do diskuze
104 lidí právě čte
Zobrazit další články