Lidem z paneláku hrozí pokuta 25 000 Kč. Miliony Čechů ji riskují každý den

Pokud bydlíte v paneláku, ujistěte se, že neriskujete vysoké pokuty. Mnozí Češi se dopouští jedné chyby téměř každý den, a riskují tak zdraví ostatních.

i Zdroj fotografie: Martin2480 / Creative Commons / CC BY-SA
                   

Mnoho Čechů bydlí v současné době v panelových bytech, které jsou velmi dostupným způsobem žití. Jediné, co může být pro některé jedince nevýhodné, je skutečnost, že musí sdílet okolí svého obydlí se sousedy. Taková skutečnost si totiž žádá dodržování určitých pravidel, přičemž pokud některé z nich porušíte, mohou vám dle serveru Novinky hrozit vysoké pokuty. Týkat se to může i odloženého koštěte či páru obuvi na schodišti.  

Pozor na zbytečné věci před bytem 

Někteří obyvatelé panelových jednotek mají tendenci nechávat své věci před dveřmi nebo často i přímo na schodišti. Ačkoli by se mohlo zdát, že tato skutečnost nijak neohrožuje ostatní a je zcela v pořádku, hrozí vám za to pokuta až ve výši půl milionu korun. Pokud by totiž došlo například k požáru a předmět, jako například koště nebo nevynesené odpadky, by znemožnil přístup hasičů k lidem, veškerá zodpovědnost by připadla vám.

Jak proto uvádí server Český Rozhlas, nikdo by neměl nechávat své věci před dveřmi a už vůbec ne na schodišti, ať se děje, co se děje. Pokutu navíc můžete riskovat i v případě, že se nic nestane, ale přijde na prohlídku paneláku sdružení vlastníků jednotek či policie. Pokud by si totiž všimli takového nedostatku, okamžitě by s vámi chtěli hovořit a v nejhorším případě vám udělili pokutu ve výši 25 000 Kč. 

iZdroj fotografie: Depositphotos
Za odložení odpadků před bytem můžete schytat vysoké pokuty.

Košťata a odpadky raději nechte doma 

V ideálním případě by se tedy před vašimi dveřmi měla nacházet pouze rohožka, a pokud jste se dohodli s majitelem paneláku, tak i úložný prostor pro boty. Tyto malé věci nijak neohrožují vaše okolí a nepředstavují překážku pro sousedy ani hasiče. Odpadkové koše, košťata a další předměty, které tam být nemusí, raději nechte uvnitř. Na webu adbz jsme také psali o tom, co mohou znamenat nepříjemné pachy v domácnosti

Jak často necháváte věci před dveřmi vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
109 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články