Krmení okurek zakysanou smetanou: Účinná metoda, jak podpořit jejich růst
Zajistěte si opravdu bohatou úrodu okurek díky této výživné zálivce ze zakysané smetany. Za pár korun si tak snadno připravíte vynikající přírodní hnojivo.
Není nic lepšího, než chuť čerstvě utržených okurek. Dopřejte svým rostlinám tu nejlepší péči a sklízejte je po kýblech. I úplný amatér si snadno vypěstuje tuto nenáročnou zeleninu, pokud bude dodržovat určitá pravidla. Pusťte se do zahradničení a vypěstujte si vlastní úrodu plnou lahodných a šťavnatých plodů. Připravte si přírodní a levnou alternativu syntetických hnojiv.
Jak správně na okurky
Ze všeho nejdůležitější je vybrat okurkám to nejlepší místo. Tyto rostliny vyžadují teplé a slunné prostředí, proto se jim tak dobře daří ve sklenících, kde jsou navíc chráněné před větrem. Půda by měla být velmi úrodná a dobře propustná. Jejich vertikální pěstování je mnohem účinnější, než když je necháte plazit po zemi. Takto mají rostliny zajištěny lepší přísun světla i vzduchu a jsou méně náchylné k útokům škůdců nebo nákaze nemocemi a plísněmi.
Jak okurky hnojit
Stejně jako jiné rostliny, i tyto vyžadují pravidelné vyživování vhodnými hnojícími směsi. Nemusíte však kupovat drahá hnojiva plná chemických látek, která mohou vaší zahradě více uškodit. Namísto toho sáhněte po ekonomičtějším a ekologičtějším řešení a vyrobte si vlastní hnojivo. Touto směsí dodáte rostlinám potřebné živiny a podpoříte jejich růst a imunitní systém. Takto budou mnohem silnější a vitálnější.
Výroba domácího hnojiva na okurky
Abyste si tuto výživnou zálivku doma vyrobili, připravte si 1 tabletu aktivního uhlí a 1 čajovou lžičku 15% zakysané smetany. Obě suroviny smíchejte s 2 litry vody a nechte 2 až 3 hodiny odstát. Následně směs nařeďte dalším litrem vody a důkladně promíchejte. Před aplikací odeberte jednu sklenici a smíchejte v kyblíku se 3 litry čisté vody. Teprve poté lze roztok použít k zálivce.
Jak často hnojit okurky
V malém množství můžete rostliny zalévat připraveným hnojivem každý den. Takto zaručeně nakopnete jejich růst. Aktivní uhlí snižuje kyselost půdy a zbavuje ji těžkých kovů a dalších nebezpečných látek. Zakysaná smetana zase obsahuje laktobacily, vitamíny, kyselinu mléčnou a další prospěšné minerální látky. Touto směsí tak půdu v záhonu dezinfikujete a zničíte zárodky plísní a houbových chorob.