Krby si našly své místo i v českých domech. Jak je vyzdobit?

Krby už zdaleka nejsou výsadou pouze velkých amerických domů, stále častěji se s nimi setkáváme i v rodinných domech v našich městech či na vesnicích. Krby mají tu vlastnost, že se často stávají jakýmsi samozřejmým centrem celé místnosti a někdy i celého domu. Večer se u nich schází rodina k příjemnému posezení, lákají také přátele a návštěvy.

i Zdroj obrázku: Pixabay.com
                   

Krb má totiž v sobě vždy určitou specifickou atmosféru, která nás něčím přitahuje, i proto je velmi důležité, jakým dojmem bude váš krb v místnosti působit a jak upravíte jeho okolí. Zde pro vás máme několik tipů.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Krb má svou estetickou, ale i praktickou funkci

Jak učinit krb zajímavým?

Krb si vždy zaslouží vizuální pozornost, z tohoto důvodu hraje důležitou roli materiál, ze kterého je vnější část krbu vyrobena. V tomto případě si můžete vybrat buď z honosnější materiálů, jako je například mramor, nebo dát přednost jednodušším řešení v podobě dřeva či cihel. Mramorové krby dodají vašemu domovu určitou vznešenost a starodávnost, ale je třeba mít na paměti, že musí ladit s celkovým designem místnosti. Naopak krby obložené dřevem či cihlami působí jednodušeji a střídměji. Nejen z amerických filmů víte, že nad každým krbem se nachází jakási polička. Tu lze využít mnoha rozmanitými způsoby, klasicky na ní většina lidí umísťuje nejrůznější zarámované fotografie, nicméně mnohem vhodnější je ozdobit ji jednoduchými dekoracemi v závislosti na ročním období, ve kterém se nacházíme. Krb tak bude stále přitahovat pozornost a bude stále aktuální.

iZdroj obrázku: Pixabay.com
Krb už není jenom výsadou amerických domovů

Co umístit nad krb?

Velmi důležité je také to, co umístíte na zeď nad krb. Často se na toto místo umísťují rozmanité obrazy a zrcadla, které místnost opticky zvětší. V dnešní době můžete prostor nad krbem využít ale také pro televizi či hudební přehrávač. Pokud bydlíte na venkově a je ráz vašeho domova či chalupy rustikální, můžete nad krb umístit i nejrůznější venkovské přírodní materiály.

Diskuze Vstoupit do diskuze
92 lidí právě čte
Zobrazit další články