99 % lidí neví, k čemu slouží spousta malých „knoflíků“ na riflích. Stejně jako mini kapsičky mají svůj význam

Knoflíky, které se nachází na kapsách u džín, tam jsou z určitého důvodu. Je ale dost možné, že jste o něm ještě nikdy neslyšeli.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Někdy můžete mít pocit, že víte úplně všechno, a poté se najde něco, o čem nemáte nejmenší tušení, k čemu slouží. Jednou z těchto věcí jsou například i knoflíky na kapsách u riflí. Jen málokdo ví, k čemu slouží. Proč je tam i ona malá kapsička, do které se vám vejde maximálně tak nějaká mince? Dokázali byste si tipnout, k čemu tam jsou?

Kapsičky jsou všude

Přemýšleli jste někdy nad kapsičkami, které se nachází vlastně na každých riflích? A u nich jsou samozřejmě i malé kovové knoflíky. K čemu něco takového vůbec slouží? Možná vás napadlo, že by mohly být určeny k tomu, aby se na ně něco připevnilo. Níže se dočtete, jaký úmysl měl ten, kdo je tam poprvé umístil.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Dávná historie ukazuje, že se příběh riflí začal psát v roce 1853, kdy muž jménem Levi Strauss začal vyrábět oblečení pro zlatokopy. Dříve se oblečení šilo z odolného plátna, ze kterého se vyráběly i stany. Jenže když mu došlo plátno, musel sáhnout po něčem méně odolném. Kapsy kalhot se tak velmi rychle roztrhaly, až v roce 1872 byl tento problém vyřešen. A malé kapsičky byly původně navrženy pro kapesní hodinky.

Mají svůj význam

Krejčí jménem Jacob Davis našil měděné nýty do míst, kde se látka nejčastěji trhala, a prodloužil tak životnost kalhot. Nyní už by tam vlastně vůbec nemusely být, protože se v kalhotách již dávno nenosí těžké věci. V moderní době tam tedy jsou jen z čistě dekorativního hlediska. Samotné knoflíky tak slouží spíše jako vzpomínka na doby minulé, a do kapsiček si můžete dát třeba nějakou minci, řetízek a nebo zapalovač.

Věděli jste, k čemu obě věci původně sloužily?

Zdroj: TheSpruce

Diskuze Vstoupit do diskuze
100 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jednodenní půst může mít výrazný pozitivní vliv na vaše tělo i mozek. Dokonce prý prodlužuje život
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Při stavbě kadibudky narazil na železnou truhlu. Obsahem byl natolik zaskočen, že se o něj musel podělit se světem
Události247.cz
Události247.cz
EU ovládají oligarchové, kteří chtějí zničit menší členské státy, myslí si polský premiér. Vyzval k radikálnímu řešení
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
V největších zvonech světa se ukrývá magická síla. Jeden nepřátelé raději zlikvidovali