Návod, jak si poradit s dírou v kalhotách bez švadleny | adbz.cz
adbz.cz » Hobby » Sekundová finta, jak zašít díru v kalhotech, kterou zvládne i začátečník. Staňte se profi švadlenkou a vaše oblečení bude opět jako nové

Sekundová finta, jak zašít díru v kalhotech, kterou zvládne i začátečník. Staňte se profi švadlenkou a vaše oblečení bude opět jako nové

Není nic horšího, než když zjistíte, že vaše oblíbené kalhoty mají díru. Naštěstí existuje jednoduchý trik, díky kterému si s ní doma snadno poradí každý.

dira v kalhotech
Zdroj fotografie: Depositphotos

Po čase se každý materiál opotřebuje, výjimkou nejsou ani naše kalhoty. Pokud máme ale nějaký kousek opravdu oblíbený, dokáže nám jejich roztrhnutí jednoduše zkazit den. Pomocí jednoduchého triku si s ním ale můžeme hravě poradit. Stačí, pokud doma máme šicí stroj. 

Nenahraditelný pomocník, který z nás udělá profesionála

Šicí stroj je využívaný hlavně ke spojování látek pomocí nití. Díky tomu si snadno dokáže poradit s dírou, která se na našich kalhotech může objevit. Vynalezen byl za průmyslové revoluce a to proto, aby snížil potřebu ručního šití. Díky tomuto vynálezu došlo k drastickému zefektivnění a zvýšení produktivity v oblastí oděvního průmyslu. 

zena siti stroj
Zdroj fotografie: Pexels

Jeho ovládání není nijak složité a během chvíle ho pochopí každý. Na šicím stroji se vyskytuje jehla, která mechanicky vykonává pohyb nahoru a dolů. V ní je provlečena nit. Uvnitř stoje je malý mechanismus, který se otáčí a je na něm umístěna nit druhá. Spoluprací s pohybem jehly dojde k tomu, že látku protkáme dvojí nití. 

Budeme potřebovat stroj, nůžky a kousek látky

Na opravu našich kalhot si připravíme kousek látky, která je podobného odstínu. Odřízneme si dostatečně velký kus, aby nám zaplnil místo, kde se vyskytuje díra. Tento kus látky umístíme na vnitřní stranu kalhot a pomocí špendlíku připevníme. Kalhoty otočíme na druhou stranu a postup jednoduše opakujeme.

kalhoty taska nakup
Zdroj fotografie: Pexels

Za pomoci šicího stroje tuto záplatu na naše kalhoty jednoduše přišijeme. Pokud s ním umíme zacházet, můžeme zvolit i jiný, než jen obyčejný styl zašití. Hezky bude vypadat například styl ve tvaru trojúhelníků a pokud jej ještě zkombinujeme s různě barevnými nitěmi, vzniknou nám ze starých kalhot nové. Přebytečný materiál uvnitř kalhot jednoduše odstřihneme a máme hotovo. 

Zdroj: BetterHomesAndGardens