Už žádné nečistoty, žádný přilepený sýr: Existuje jednoduchý fígl, díky kterému čištění toustovače nebude už nikdy potřeba

Příprava toustu v toustovači je nejrychlejší teplé jídlo. Abyste s čištěním toustovače však nemuseli ztrácet čas, vyzkoušejte tento trik.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V toustovači si můžete připravit vynikající tousty na sladký i slaný způsob. V dnešní době existují stovky receptů, které z této rychlé svačinky vytvořily opravdový gastronomický zážitek. Oproti rychlé přípravě toustů pak trávíte spoustu času čištěním toustovače. Naštěstí existuje jednoduchý a praktický fígl, se kterým je čištění hračka. Díky tomuto triku bude váš toustovač vždy perfektně čistý a připravený ihned k použití.

Časté znečištění toustovače

Čím více ingrediencí do toustu před zapečením přidáte, tím větší riziko znečištění toustovače hrozí. Slyšíte, možná i cítíte, jak se špína uvnitř toustovače pomalu připéká. Je vám jasné, že vyčistit ho bude zase boj. Nejčastější a nejodolnější skvrny pochází od sýra. Roztavený sýr je po vyjmutí toustu opravdu horký a je těžké ho odstranit. Po vychladnutí toustovače je zase ztvrdlý a přilepený k destičkám v toustovači. 

Pravidelná údržba toustovače

Aby vám toustovač co nejdéle fungoval, je třeba ho důkladně vyčistit po každém použití. Toustovače s vyjímatelnými destičkami se udržují o trochu snadněji než ty, které mají destičky vsazené napevno. Přesto je důležité je mýt a čistit tak, aby nedošlo k jejich poškození. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zabraňte znečištění toustovače

Existuje jednoduchá finta, která vám pomůže udržet toustovač co nejvíce čistý. Stačí udělat následující – toust si připravte tak, jak ho máte rádi, avšak než ho vložíte do toustovače, položte na destičky dva kusy pečicího papíru. Teprve poté toust do toustovače vložte a nechte zapéct. Díky tomuto si připravíte vynikající jídlo a přístroj zůstane čistý.

Jak vyčistit zaneřáděný přístroj

Pokud už máte toustovač zašpiněný, nebo se vám i přes pečicí papír trochu jídla na destičky dostalo, vložte do toustovače navlhčený papírový ubrousek a přístroj přivřete. Voda z ubrousku za začne vypařovat, díky čemuž změknou zapečené zbytky jídla v toustovači. Za pár minut můžete ubrousek vytáhnout a čistým ubrouskem setřete rozmočenou špínu.

Jak si nejraději toust připravujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
93 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Jak provést domácí klystýr: Kdy je to skutečně potřeba a za jakých okolností je lepší se mu vyhnout
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
Může masážní pistole pomoci zmírnit celulitidu?
Události247.cz
Události247.cz
Velké firmy začínají propouštět po tisících. Zaměstnanci se bojí, co přijde dál
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
Proč se kočky bojí okurek: Jedna z teorií říká, že jim připomíná zvíře, které je jejich dávným nepřítelem