Už žádné nečistoty, žádný přilepený sýr: Existuje jednoduchý fígl, díky kterému čištění toustovače nebude už nikdy potřeba

Příprava toustu v toustovači je nejrychlejší teplé jídlo. Abyste s čištěním toustovače však nemuseli ztrácet čas, vyzkoušejte tento trik.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

V toustovači si můžete připravit vynikající tousty na sladký i slaný způsob. V dnešní době existují stovky receptů, které z této rychlé svačinky vytvořily opravdový gastronomický zážitek. Oproti rychlé přípravě toustů pak trávíte spoustu času čištěním toustovače. Naštěstí existuje jednoduchý a praktický fígl, se kterým je čištění hračka. Díky tomuto triku bude váš toustovač vždy perfektně čistý a připravený ihned k použití.

Časté znečištění toustovače

Čím více ingrediencí do toustu před zapečením přidáte, tím větší riziko znečištění toustovače hrozí. Slyšíte, možná i cítíte, jak se špína uvnitř toustovače pomalu připéká. Je vám jasné, že vyčistit ho bude zase boj. Nejčastější a nejodolnější skvrny pochází od sýra. Roztavený sýr je po vyjmutí toustu opravdu horký a je těžké ho odstranit. Po vychladnutí toustovače je zase ztvrdlý a přilepený k destičkám v toustovači. 

Pravidelná údržba toustovače

Aby vám toustovač co nejdéle fungoval, je třeba ho důkladně vyčistit po každém použití. Toustovače s vyjímatelnými destičkami se udržují o trochu snadněji než ty, které mají destičky vsazené napevno. Přesto je důležité je mýt a čistit tak, aby nedošlo k jejich poškození. 

iZdroj fotografie: Depositphotos

Zabraňte znečištění toustovače

Existuje jednoduchá finta, která vám pomůže udržet toustovač co nejvíce čistý. Stačí udělat následující – toust si připravte tak, jak ho máte rádi, avšak než ho vložíte do toustovače, položte na destičky dva kusy pečicího papíru. Teprve poté toust do toustovače vložte a nechte zapéct. Díky tomuto si připravíte vynikající jídlo a přístroj zůstane čistý.

Jak vyčistit zaneřáděný přístroj

Pokud už máte toustovač zašpiněný, nebo se vám i přes pečicí papír trochu jídla na destičky dostalo, vložte do toustovače navlhčený papírový ubrousek a přístroj přivřete. Voda z ubrousku za začne vypařovat, díky čemuž změknou zapečené zbytky jídla v toustovači. Za pár minut můžete ubrousek vytáhnout a čistým ubrouskem setřete rozmočenou špínu.

Jak si nejraději toust připravujete vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
116 lidí právě čte
Zobrazit další články