Loupání jablek už nebude otravná a zlouhavá činnost. Proces urychlí vrtačka a škrabka

Naučte se, jak rychle oloupat jablka a ušetřit čas při přípravě vašich oblíbených pokrmů. Nový trik s vrtačkou vám pomůže efektivně zvládnout i velké množství jablek.

i Zdroj fotografie: iStock
                   

Jablka jsou nejen chutná, ale také plná vitamínů a prospěšných látek pro naše tělo. Dle webu Healthline mimo jiné pomáhají při hubnutí, prospívají zdraví srdce a střev či snižují riziku rozvoje diabetu. Jsou základem mnoha výtečných pokrmů, od jablečných koláčů po kompoty. Nicméně když se objeví potřeba oloupat několik kilogramů jablek, může to být poněkud vyčerpávající úkol.

Loupání jablek s pomocí vrtačky

Na webu adbz jsme již o některých metodách loupání jablek psali. Tato je ale opravdu originální. Namísto tuctového ručního loupání můžete nyní oloupat velké množství jablek během chvilky. Vaše koláče, kompoty a dezerty se tak stanou ještě rychlejšími a jednoduššími na přípravu. Do redakce nám o tomto tipu napsala paní Hanka z Drahonic, která neustále dělá svačinky pro své čtyři malé děti: „Tento trik změnil můj pohled na přípravu jablek. Hodí se tedy manželova pomoc, ale s vrtačkou to zvládám už i sama. Každopádně mám takto přesnídávky hotové rychleji a s menším stresem.“

Tajemství této vychytávky prý spočívá v kombinaci nečekaných nástrojů: škrabky a vrtačky s plochým šroubovacím nástavcem. Nejprve je nutné dobře vyčistit nástavec na vrtačku. Jablko napíchnete na šroubovák a jemně vrtačkou kroužíte. V druhé ruce držíte škrabku, kterou přiložíte k jablku. Ovoce se díky šroubováku rychle otáčí, zatímco škrabka odírá slupku. Tento jednoduchý trik změní váš pohled na loupání jablek.

Oloupané a nakrájené jablko iZdroj fotografie: Depositpohotos

Úskalí metody s vrtačkou

Představa toho, že máte před sebou hromadu jablek, která čeká na zpracování, a vám stačí zatočit vrtákem přímo skrz jádro jablka a přidržte k němu škrabku, je velmi potěšující. Co je ale důležité, je intenzita otáčení. Jakmile budete točit vrtačkou příliš rychle, určitě se vám to ideálně nepodaří, a navíc budete celí ulepení, jak varuje web Delish. Stačí jemně a zlehka stisknout spoušť vrtačky, stejně jako lze vidět na videu z YouTube kanálu Handimania, které naleznete níže.

Tak můžete oloupat jablko velmi rychle, aniž byste riskovali, že vám skončí na stropě či zdech. Tato metoda má ale i své nedostatky. I když jablka můžete oloupat rekordně rychle, může se stát, že kusy jablečných slupek budou létat všude a úklid pak bude náročnější. Zapíchnutí vrtáku do jablek pak může někomu připadat nehygienické. Osobně by mi tento faktor nevadil, střed jablka kolem jadřince stejně nepoužívám, ale rozumím tomu, že pro citlivější povahy tato metoda vhodná není.

Každopádně pokud si rozumíte s kutilským náčiním a chcete si urychlit oloupání kupy jablek, tento trik určitě vyzkoušejte. Pomůže vám ušetřit čas a energii, které můžete věnovat kreativitě při vaření fantastických pokrmů z jablek. Jak ještě zmínila čtenářka ve svém dopise: „Za pouhých 5 minut jsme takhle zvládli oloupat celé 3 kila jablek.“ A to už rozhodně stojí za úvahu. Jablka před zpracováním nezapomeňte správně skladovat, aby vám vydržela co nejdéle.

Jak loupete jablka vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
82 lidí právě čte
Autor článku

Michal Lanc

Zobrazit další články