Jak ze zahrady vyhnat krtka: K výrobě plašičky stačí pár PET lahví

Vyhnat krtka ze zahrady lze několika způsoby a některé z nich vás nemusí vyjít draho. Na nezvané hosty na vaší zahradě zafunguje domácí plašička vyrobená z obyčejné PET lahve.

i Zdroj fotografie: Nikol Kolomazníková pro adbz
                   

Asi každý z nás už měl někdy nezvaného hosta na zahradě. Pohled na trávník posetý desítkami hnědých hromádek nechá chladným jen málokoho. Jakmile se nám na zahradě usadí krtek, logicky nás hned napadne otázka, jak se ho zbavit. Naštěstí existuje řada humánních způsobů, jak tohoto návštěvníka z pozemku vyhnat.

Vyrobte plašičku z obyčejné PET lahve

Máte doma prázdnou PET lahev? Tak ji rozhodně nevyhazujte. Můžete ji totiž využít k výrobě jednoduché plašičky na krtky. Postup je přitom snadný a výsledky efektivní, potvrzuje web Tudasfaja.

  • Do dna PET lahve vyvrtejte díru (velkou tak akorát, abyste skrze ní mohli prostrčit tyč)
  • Do těla lahve vyřízněte čtyři obdélníkové otvory (vytvořte taková okénka, kdy naříznutý plast ohnete směrem ven)
  • Tyč zasuňte do hlíny a nasaďte na ni PET lahev
  • Jakmile začne foukat vítr, lahev se bude otáčet a vydávat zvuk
  • Pro lepší efekt vyrobte těchto plašiček hned několik a rozmístěte je různě po zahradě
iZdroj fotografie: Depositphotos

Zasaďte květiny, které krtky odpudí

Další způsob, jak ze své zahrady vyhnat nezvané hosty, může spojit příjemné s užitečným. Martha Stewart na svém webu radí zasadit na zahradě rostliny, které tyto živočichy zrovna dvakrát nevábí, takže se vašemu pozemku budou vyhýbat. Nejenže tak předejdete návštěvě krtků a jejich krtičincům, ale ještě si to na zahradě uděláte hezké. A které rostliny krtkům vadí?

  • Narcisy
  • Měsíčky
  • Česnek

Elektronické plašičky

Jestli krtkům něco vadí, pak je to hlasitý zvuk. Zásadně se vyhýbají místům, kde je rušno. Od pobytu na své zahradě je tak můžete odradit i použitím elektronických plašiček. Většina těchto produktů vydává nízkofrekvenční vibrace nebo zvuk odpuzující krtky, zároveň ale nijak neruší ostatní zvířata – jimi vydávaný zvuk nebude vadit ani vám.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Krtky odradí i repelent

Web Better Homes & Gardens doporučuje k vyhnání krtků ze zahrady použít repelent. Tyto produkty obsahují ricinový olej narušující přirozené stravovací návyky krtků. Ti se velmi rychle začnou vyhýbat oblasti, kde jim nechutná. Repelenty mohou být tekuté i granulované.

Co pomohlo vám vyhnat krtka ze zahrady? Podělte se s námi o své tipy.

Diskuze Vstoupit do diskuze
115 lidí právě čte
Zobrazit další články