5 způsobů, jak využít vodu ze sušičky: Vyčistí pračku a dá se použít i do žehličky nebo na vytírání

Vodu ze sušičky byste rozhodně neměli nikdy vylévat do odpadu. Skvěle se hodí například při vytírání a použít ji můžete i do žehličky.

i Zdroj fotografie: Depositphotos
                   

Voda je nezbytnou součástí domácnosti a mnoho lidí si stále pokládá otázku, jak jí co nejefektivněji šetřit. Čím lépe ji totiž dokážete využívat, tím menší částky se objeví na vašich každoročních účtech, a to mnohdy o několik tisíc korun. Začít můžete podle serveru Prime Repair u tekutiny ze sušičky, která běžně končí vylita, přičemž má mnoho užitečných využití. 

Splachování toalety a odmočení hrnců 

Pokud máte v kuchyni hrnec, který je třeba před umytím pořádně odmočit, nalijte do něj vodu ze sušičky. Tekutina splní účel stejně jako kohoutková voda, ovšem s tím rozdílem, že za ni nebudete muset utrácet další peníze. Nenechávejte ji však působit příliš dlouho, stačí vám několik minut a nečistoty se odmočí. Rovněž můžete vodu využít ke splachování toalety, čímž se jí navíc bez problému zbavíte (stačí ji postupně slévat do kbelíku ze zásuvky). 

Vytírání nebo mytí bot  

Zbylá voda ze sušičky je téměř čistá a často voní po použitých pracích přípravcích. Díky tomu může být vhodné ji využít k čištění podlahy nebo například bot. V prvním případě ji stačí vylít po podlaze a poté začít vytírat jako běžným způsobem. Pokud máte v místnostech linoleum, bude se podle webu TheTibble lesknout jako nikdy dříve. Co se týče mytí bot, pomůže vám také starý zubní kartáček a jemné čistidlo, které ve vodě můžete máčet. 

Vodní nádržka v sušičce iZdroj fotografie: Depositphotos
Vodu ze sušičky lze využít mnoha různými způsoby.

Zalévání květin 

Vodu ze sušičky můžete použít také při zalévání květin. Ujistěte se však, že jste používali ekologicky odbouratelné prostředky, které nemají negativní vliv na životní prostředí a obsahují minimum chemikálií. V opačném případě by totiž tekutina mohla rostliny negativně ovlivnit a naopak ztížit jejich růst. Na webu adbz jsme také psali o domácím hnojivu z banánů pro orchideje a jak dokáže polomrtvé květiny opět přimět k životu. 

Jak vodu ze sušičky využíváte vy?

Diskuze Vstoupit do diskuze
108 lidí právě čte
Autor článku

Lukáš Jírovec

Zobrazit další články