Bojovníkem proti vysokým výdajům se tento rok stává obyčejná miska: Její využití šetří peníze, mnoha lidem se do toho ale nechce. Proč?

Účet za vodu vám pomůže snížit i obyčejná miska a to naprosto zásadním způsobem. V době neustále rostoucí inflace a cen energií to platí dvojnásob.

i Zdroj fotografie: Creative Commons Zero - CC0
                   

Vést spořivý a zodpovědný život a starat se o své účty a výdaje už dávno není jen činností méně výdělečných lidí. Ve snaze snižovat své náklady je notná dávka zodpovědnosti. V dnešní době se schopnost ušetřit opravdu vyplatí. Je spoustu možností, jak ušetřit a každý si může vybrat pro něj nejpohodlnější cestu. Někdy stačí nakupovat jen potřebné potraviny, někdy odpojit nepoužívané spotřebiče ze zásuvky a někdy neplýtvat zbytečně dalšími zdroji. 

Jak zabránit plýtvání vodou v kuchyni

Možná jste si toho ještě nevšimli, ale kuchyňským dřezem často proteče více vody, než je ve skutečnosti potřeba. I při běžném mytí rukou, kdy čekáte, až voda dosáhne požadované teploty, odteče do odpadu zbytečně velké množství vody. Takovému plýtvání se dá naštěstí poměrně snadno předejít. 

Jak snížit spotřebu vody v kuchyni

Abyste voda, která odtéká, než její proud dosáhne požadované teploty, nechte ji stékat do misky, kterou postavíte do dřezu. Zachytávanou vodu můžete pak v domácnosti dále využívat. Nejen že to sníží vaše účty za vodu, ale ulevíte tím i životnímu prostředí, ke kterému je také potřeba začít přistupovat zodpovědně.

iZdroj fotografie: Depositphotos

Jak vodu z kuchyně využít

Vodu, kterou do misky nashromáždíte můžete využít například při péči o vaše květiny. Pokud máte zahrádku, můžete hojně zalévat i tam. Pokud se vám za den podaří misku naplnit vícekrát, můžete její obsah postupně přelévat do větší nádoby a z ní potom vodu postupně odebírat. Vodu můžete použít i k úklidu. Při vytírání podlahy, umývání podlahy nebo spotřebičů a jistě vás napadne i další využití této vody.

Jaké vychytávky pro šetření v domácnosti máte vy?

Zdroj: Genialne
Diskuze Vstoupit do diskuze
137 lidí právě čte
Zobrazit další články
JakZdravě.cz
JakZdravě.cz
Červená řepa podpoří zdraví srdce, jater, ledvin i střev
DámskýDeník.cz
DámskýDeník.cz
„Spletla jsem si osamělost s láskou. Zbytečně jsem se zapletla do manželství,“ říká nešťastná žena
Události247.cz
Události247.cz
Na opravu auta si lidé počkají: Servisy hlásí několikatýdenní čekací doby
VědaŽivě.cz
VědaŽivě.cz
„Černooké děti“ jsou podle některých výsledkem křížení s mimozemšťany. Kamioňák chvíli po setkání s nimi zemřel